Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Urodziny patrona

Niedziela, 17 maja 2020, 11:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 maja 2020, 10:38
Autor: red
Grodziszcze: Urodziny patrona
Fot. Gmina Świdnica
18 maja 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II– Patrona Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, jednego z najbardziej rozpoznawanych na świecie Polaków, osoby pełnej charyzmy, kogoś, kto nie bał się mówić o trudnych rzeczach, a jednocześnie był pokornym, zwykłym człowiekiem.

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, ażeby bardziej był, a nie tylko miał; aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich”.

Jan Paweł II

Od 2004r., czyli od nadania imienia, Szkoła Podstawowa w Grodziszczu kieruje się nauką Świętego Jana Pawła II, zwłaszcza w realizacji Programu Wychowawczo- Profilaktycznego, który można by opisać wyżej zacytowanymi słowami Wielkiego Papieża. Mimo upływu lat myśli i czyny oraz życie papieża są żywe w społeczności szkolnej. Uczniowie pod opieką nauczycieli osiągają sukcesy na miarę swoich możliwości, kształtują osobowość i charakter, by w przyszłości służyć drugiemu człowiekowi i ojczyźnie. W czasach pandemii, gdy troska o bezpieczeństwo własne i najbliższych pokazuje, co w życiu jest najważniejsze, jeszcze bardziej doceniamy Jego apele o to, by być, a nie mieć. Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice dowiedli w ciągu tych ostatnich tygodni, że potrafią być „dla drugich”, wzajemnie się wspierać, być zwyczajnie dobrymi ludźmi. To najpiękniejsza laurka urodzinowa dla Patrona…

W szkole dużą wagę przywiązuje się do kultywowania pamięci tego Wielkiego Rodaka. Kolejne roczniki uczestniczą w obchodach Dnia Patrona, konkursach plastyczno- literackich, akcjach Papieskiego Dzieła Misyjnego, organizują wystawy okazjonalne i stałe poświęcone Patronowi, a także coroczny Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Szkoła należy do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II i uczniowie z opiekunami mają możliwość uczestniczenia w zjazdach tego stowarzyszenia.

Sejm VIII kadencji ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Również Szkoła Podstawowa w Grodziszczu w tym roku przygotowywała się do uczczenia jubileuszu Jego urodzin w szczególny sposób. Planowano ten dzień spędzić wyjątkowo: razem ze społecznością lokalną uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele w Grodziszczu, a później w uroczystym koncercie poświęconym Ojcu Świętemu oraz w przedstawieniu dla mieszkańców wsi. Niestety, rok 2020 okazał się trudny i nieprzewidywalny- trzeba było zweryfikować plany.

Pandemia Covid -19 zamknęła nas w domach, ale cała społeczność szkoły może zjednoczyć się symbolicznie we wspólnej modlitwie w intencji uczniów i pracowników Szkoły Podstawow w Grodziszczu w poniedziałek 18 maja - dokładnie w dniu urodzin Jana Pawła II - o godz. 18.00. Z powodu ograniczeń w kościele w Grodziszczu może przebywać 35 osób, dlatego też Msza będzie transmitowana na stronie Sołectwa Wsi Grodziszcze. Oto link: https://liblink.pl/9zrg7ZkBbJ

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group