Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Usta milczą, dusza śpiewa – wygraj wejściówki

Środa, 14 września 2011, 16:26
Aktualizacja: 18:26
Autor: red.
Świdnica: Usta milczą, dusza śpiewa – wygraj wejściówki
Fot. organizator
Już w sobotę 17 września na świdnickiej scenie teatralnej najpiękniejsze duety miłosne z Księżniczki Czardasza, Wesołej wdówki, Wiktorii i huzara, Barona cygańskiego, arie i pieśni z Panny wodnej, My fair Lady Ptasznika z Tyrolu, Księżniczki cyrkówki oraz bliskie sercu – najpiękniejsze pieśni neapolitańskie w wykonaniu Elżbiety Małgorzaty Mach, Jacka Szymańskiego, przy akompaniamencie Zofii Mazurkiewicz.

Na koncert "Usta milczą, dusza śpiewa" zaprasza Świdnicki Ośrodek Kultury. Na deskach świdnickiego teatru miejskiego zaśpiewa: Małgorzata Mach-sopranistka, absolwentka wydz. Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wcześniej ukończyła Liceum Muzyczne w Poznaniu. Debiutowała w Operze Wrocławskiej w "Zaczarowanym balu" K.Goertner. Śpiewała w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Norwegii. Występowała w wielkich inscenizacjach Carmen, Aidy i Nabucco we wrocławskiej Hali Ludowej. Obecnie z duzym sukcesem koncertuje - śpiewa recitale kameralne muzyki operowej ,operetkowej, pieśniarskiej i musicalowej oraz Jacek Szymański - solista śpiewak (tenor). Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim.
Uczestnik kursów i seminariów w Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. W latach 1987-1988 śpiewał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie; w roku 1989 r. miał swój oficjalny debiut estradowy jako solista w Requiem W. A. Mozarta (Bielsko - Biała); w 1992 r. oficjalny debiut sceniczny wykonując partię Kamila w operetce Wesoła Wdówka F. Lehara (Opera Bałtycka w Gdańsku). W 1992 r. rozpoczął współpracę z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Operą i Operetką w Szczecinie, w roku 1996 r. współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Teatrem Otwartym w Gdańsku, a w 2001 r. - współpraca z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Operą Wrocławską.Aktualnie solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

A dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na koncert 17 września o godzinie 17.00 w świdnickim Teatrze Miejskim. Wystarczy wysłać maila o treści - Usta milczą, dusza śpiewa wraz z podaniem numeru kontaktowego na adres redakcja@swidniczka.com. Na maile czekamy do piątku do godziny 22.00. Zwycięzców poinformujemy telefonicznie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group