Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ustalają zakres pomocy

Czwartek, 10 marca 2022, 15:52
Autor: red
Świebodzice: Ustalają zakres pomocy
Fot. UM Świebodzice
We wtorek (8 marca) w Ratuszu Miejskim w Świebodzicach po raz kolejny zebrał się Zespół ds. Uchodźców z Ukrainy.

Zwoływane na bieżąco spotkania mają na celu monitorowanie sytuacji w mieście i umożliwienie natychmiastowej reakcji, gdyby zaistniała taka potrzeba.

Zebranie zwołał Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który poprowadził je razem z Zastępcą Tobiaszem Wysoczańskim i Sekretarz Miasta Sabiną Cebulą. Podczas spotkania poinformowali uczestników o ustaleniach poczynionych z Wojewodą Dolnośląskim oraz Starostą Powiatowym. Największym wyzwaniem dla wszystkich miast i gmin jest zapewnienie miejsc noclegowych i godnych warunków bytowych osobom przybywającym do naszego miasta. Obecnie na terenie powiatu świdnickiego jest to niemal 400 osób,. A liczba ta stale rośnie. Ważnym punktem jest również ukierunkowanie pomocy materialnej i rzeczowej, tak aby odpowiadała bieżącym potrzebom.

W trakcie spotkania Dyrektor Zespołu Szkół Magdalena Paviłojć zadeklarowała, chęć utworzenia miejsc dla uchodźców, jednak zaznaczyła, że jest w trakcie dostosowywania pomieszczeń. Z taką inicjatywą na wcześniejszym posiedzeniu zwrócił się do niej Burmistrz Miasta Paweł Ozga.

Ponadto stale zwiększa się liczba zajęć kulturalnych i sportowych świadczonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz świebodzickie kluby sportowe dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Liczymy, że chociaż w ten sposób uda się nam się zapewnić im odrobinę spokojnego dzieciństwa, w tym niełatwym czasie.

Wszystkim Mieszkańcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i ogromne serce. Przypominamy, że na terenie Gminy zorganizowane są następujące punkty, gdzie można przekazywać dary dla Ukrainy:

• Miejski Domu Kultury (poniedziałki-czwartki, godz. 8:00-20:00 i piątki, godz. 8:00-16:00),

• Klub Senior + (poniedziałki-piątki, godz. 8:30-14:30),

• OSIR Świebodzice (poniedziałki-piątki, godz. 9:00-20:00, sobota-niedziela 8:00-20:00), jedyny punkt zbiórki żywności (produkty z długim terminem ważności, niewymagające przechowywania w chłodzie);

• Szkoła Integracyjna (poniedziałki-piątki, godz. 7:00-18:00),

• Harcówka Szczepu Harcerskiego Imago, ul. Wolności 23, (kontakt telefoniczny – 577896481).

Lista najpotrzebniejszych rzeczy jest stale aktualizowana na profilu Ośrodka Pomocy Społecznej i w grupie Świebodzice dla Ukrainy na portalu Facebook.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group