Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Usuną azbest

Czwartek, 13 stycznia 2022, 17:31
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Usuną azbest
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Mieszkańcy zainteresowani usunięciem azbestu z posesji powinni do końca lutego złożyć do Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej wniosek wraz z informacją o wyrobach zawierających azbest.

Gmina Jaworzyna Śląska zamierza w 2022 r. przystąpić do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW p.t.: „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW. Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. W ramach programu dofinansowywane będą prace polegające na demontażu, zbieraniu, transporcie i utylizacji azbestu z posesji mieszkańców w 2022 roku.

W związku z tym, wszyscy właściciele posesji, na których znajduje się azbest, zarówno ujęci
w inwentaryzacji, jak i nie, mają obowiązek w każdym roku kalendarzowym złożyć informację o wyrobach zawierających azbest, zgodnie z załącznikiem Nr 3 do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest (Dz. U. z 2011 r. Nr 8, poz. 31).

Ponadto właściciele nieruchomości zainteresowani usunięciem niebezpiecznego materiału w roku 2022 powinni złożyć wniosek wraz z informacją o wyrobach zawierających azbest do 28 lutego 2022 r. do Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. Wzór wniosku oraz informacji o wyrobach zawierających azbest jest dostępny poniżej, na stronie internetowej www.jaworzyna.net w zakładce Ochrona Środowiska oraz w Urzędzie Miejskim przy ul. Powstańców 3, I piętro, pok. 109 i 110.

Istotnym dla realizacji całego projektu jest, aby zgłoszone wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu nie były wycofywane, dlatego złożenie przez wnioskodawcę wniosku powinno być dobrze przemyślane. Ponadto wnioskodawca powinien starannie oszacować ilość azbestu przeznaczonego do usunięcia.

Bliższych informacji zasięgać można w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej ul. Powstańców 3, I piętro, pok. 110 lub pod nr. tel. (74) 84-89-310 w godzinach 7:30-15:00.

Warto zaznaczyć, że składane w poprzednich latach informacje o wyrobach zawierających azbest nie są traktowane jako wnioski o jego usunięcie. Lista nieruchomości objętych zadaniem w 2022 roku zostanie sporządzona na podstawie wniosków złożonych do 28 lutego 2022 r. W przypadku dużej ilości zgłoszeń, ze względu na ograniczony wkład własny, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group