Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Usunęli niewybuchy

Sobota, 16 lutego 2019, 11:58
Aktualizacja: 12:19
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Usunęli niewybuchy
Fot. KPP Świdnica
Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. Nie ruszajmy ich – o takim znalezisku należy od razu powiadomić policję.

13 lutego na terenie dworca PKP w Jaworzynie Ślaskiej podczas prac przy przebudowie podziemnego przejścia ujawniony został niewybuch wielkości 1100/200mm pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Konieczne było przerwanie prac przy modernizacji peronu i tunelu na stacji kolejowej.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Jaworzynie Ślaskiej do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko.
Odnaleziony pocisk został zabezpieczony przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej z Głogowa .

Tego typu znaleziska, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej, regularnie ujawniane są na terenie powiatu świdnickiego. Pomimo, iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne.

Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group