Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Uwaga na podejrzanych „energetyków”

Poniedziałek, 26 września 2016, 7:44
Autor: red
Świebodzice: Uwaga na podejrzanych „energetyków”
Fot. UM Świebodzice
Na terenie Świebodzic pojawili się nowi oszuści, wyłudzający pieniądze. Tym razem nie „na wnuczka”, nie „na policjanta”, ale na firmę energetyczną, proponującą kompleksową wymianę oświetlenia w mieszkaniu.

Rzekomi przedstawiciele jednego z przedsiębiorstw dostarczających energię, powołując się na nowe przepisy, oferują wymianę starych żarówek na energooszczędne i spełniające normy europejskie LED-y. Za usługę inkasują… 600 zł!

Przestrzegamy, by absolutnie nie dać się naciągnąć na taką transakcję. Ten apel skierowany jest zwłaszcza do osób starszych, które najczęściej padają ofiarą tego typu naciągaczy. Prosimy o nie wpuszczanie do mieszkania nieznanych osób, nie zawieranie umów ani udostępnianie swoich danych osobowych.

Niedawno w Legnicy zatrzymano grupę oszustów, którzy działali w identyczny sposób. Za przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.

Świebodzicki komisariat nie otrzymał jeszcze żadnego zgłoszenia od osób, które padły ofiarą oszustów, ale prosimy o zachowanie czujności i zawiadamiane funkcjonariuszy o wszelkich tego typu próbach wyłudzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group