Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwaga na podejrzanych „energetyków”

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 26 września 2016, 7:44
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Na terenie Świebodzic pojawili się nowi oszuści, wyłudzający pieniądze. Tym razem nie „na wnuczka”, nie „na policjanta”, ale na firmę energetyczną, proponującą kompleksową wymianę oświetlenia w mieszkaniu.

Rzekomi przedstawiciele jednego z przedsiębiorstw dostarczających energię, powołując się na nowe przepisy, oferują wymianę starych żarówek na energooszczędne i spełniające normy europejskie LED-y. Za usługę inkasują… 600 zł!

Przestrzegamy, by absolutnie nie dać się naciągnąć na taką transakcję. Ten apel skierowany jest zwłaszcza do osób starszych, które najczęściej padają ofiarą tego typu naciągaczy. Prosimy o nie wpuszczanie do mieszkania nieznanych osób, nie zawieranie umów ani udostępnianie swoich danych osobowych.

Niedawno w Legnicy zatrzymano grupę oszustów, którzy działali w identyczny sposób. Za przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.

Świebodzicki komisariat nie otrzymał jeszcze żadnego zgłoszenia od osób, które padły ofiarą oszustów, ale prosimy o zachowanie czujności i zawiadamiane funkcjonariuszy o wszelkich tego typu próbach wyłudzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group