Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uwaga oszuści!

Sobota, 6 lutego 2016, 14:47
Autor: opr.red.
Świdnica: Uwaga oszuści!
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Po raz kolejny w ostatnich dniach nasiliły się próby wyłudzenia pieniędzy „metodą na policjanta”. Tym razem sytuacja miała miejsce w Wałbrzychu.

Do zuchwałego napadu przy ulicy Poznańskiej w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze. Dwóch mężczyzn zapukało do jednego z mieszkań przy ulicy Poznańskiej. Mężczyźni ci podawali się za funkcjonariuszy policji i twierdzili, że mają nakaz przeszukania lokalu. W mieszkaniu przebywała 85-letnia kobieta i jej 63-letni syn. Nieznani mężczyźni skuli 63-latka kajdankami, by nie przeszkadza im w plądrowaniu mieszkania. Sprawcy zabrali 5 tysięcy funtów i opuścili miejsce zdarzenia. Poszkodowana 85-latka zawiadomiła policję, która rozpoczęła poszukiwania sprawców napadu.

Pamiętajmy o tym, aby rozmawiać z rodzicami, z babciami i dziadkami o metodach działania oszustów podających się za członka rodziny. Podczas takiej rozmowy powinny zostać ustalone sposoby kontaktowania się z najbliższymi i weryfikacji osób dzwoniących, co w konsekwencji może uchronić osoby starsze przed sprawcami tego rodzaju przestępstw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group