Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uwaga roztopy

Wtorek, 26 stycznia 2016, 7:21
Aktualizacja: Wtorek, 2 lutego 2016, 12:00
Autor: opr.red.
Świdnica: Uwaga roztopy
Fot. www.sm.swidnica.pl
W związku z prognozowanym na najbliższy czas wzrostem temperatury powietrza Straż Miejska w Świdnicy podjęła zadania w zakresie stałego monitoringu zamarzniętych zbiorników wodnych.

Ocieplenie skutkuje roztopami, w tym również osłabieniem lodu, a jak wskazuje doświadczenie nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Jak pokazały przeprowadzone przez straż kontrole w Świdnicy jest wiele miejsc, które młodzież wykorzystuje do zimowej zabawy lub na ślizgawkę.

W dniu 23 stycznia strażnicy kontrolujący teren stawów w rejonie tzw. „Hycla” ujawnili niebezpieczne zachowania młodzieży, która ignorując zakazy dotyczące wchodzenia na lód beztrosko ślizgała się na środku stawu. Strażnicy sprowadzili bezpiecznie dzieci do brzegu oraz poinformowali o zagrożeniach, jakie są związane z taką zabawą.

Straż Miejska apeluje do rodziców oraz osób sprawujących opiekę nad małoletnimi, aby byli czujni i rozmawiali ze swoimi pociechami o zagrożeniach takiej zabawy na zamarzniętych zbiornikach. Jedno pouczenie rodzica może uchronić przed tragedią. Rozmawiając z dzieckiem zwiększamy ich świadomość, pokazujemy konsekwencje niefrasobliwych zachowań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group