Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Uzbierali ponad 36 tysięcy

Czwartek, 18 maja 2023, 11:01
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Uzbierali ponad 36 tysięcy
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Spektakl charytatywny w wykonaniu seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy, licytacja fantów, kiermasz słodkości i loteria fantowa – to wydarzenie niewątpliwie zapamiętamy na długo. W sobotę, 13 maja cała społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie grała dla Agatki Salamon z Jaworzyny Śląskiej.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, mieszkańców. Rozpoczęło się od przedstawienia „Jeszcze w zielone gramy” i „Rzepka” w wykonaniu seniorów ze świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doskonale zresztą znanych w szkole. Seniorzy często przy różnych okazjach odwiedzają placówkę i zarażają radością życia. W sobotę, 13 maja postanowili wesprzeć 3-letnią Agatkę Salamon. Zaprezentowali przedstawienie „Jeszcze w zielone gramy”. Scenariusz napisała Teresa Cora na podstawie utworów Wojciecha Młynarskiego, Wisławy Szymborskiej, Anny Marii Jopek i innych. O oprawę muzyczną zadbała Grażyna Kozmowska. Po owacjach na stojąco seniorzy wrócili z inscenizacją „Rzeki” Juliana Tuwima.

Podczas spektaklu odbywały się również licytacje na rzecz Agatki, a wylicytować można było między innymi: lot helikopterem, vouchery do salonów kosmetycznych, wejściówki do restauracji, sesje zdjęciowe, masaże, zabiegi relaksacyjne, komplety biżuterii i wiele innych.

W kawiarence można było zakupić ciasta, rękodzieło oraz wziąć udział w loterii fantowej, w której można było wygrać m.in. trampolinę, vouchery na pizzę, vouchery do restauracji i do SPA, Agatkowe gadżety, kosze ze słodyczami, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, zestawy porcelany.

Mieszkańcy chętnie otwierali serca i… portfele. Ze sprzedaży biletów – cegiełek uzbierano 9 tys. 480 zł. Do puszek ze sprzedaży ciasta i losów trafiło 7 tys. 405 zł. Podczas licytacji uzbierano 13 tys. 560 zł. dodatkowo samorząd uczniowski przekazał na zbiórkę 700 zł. W rezultacie udało się zebrać 36 tys. 145 złotych!

Przypomnijmy, Agatka urodziła się 6 września 2019 roku z wrodzoną wadą serca, która prowadzi do jego niewydolności. Dziewczynka ma jednak szansę na wyleczenie. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo–przedsionkowe. - Nie mamy dużo czasu. Agatka skończyła 3 latka i ze względu na specyfikę wady jest to ostateczny moment na poddanie się operacji, która została wyceniona na ponad 1 700 tys. złotych, co przekracza nasze możliwości finansowe. Tylko dzięki Waszej pomocy, Agatka ma szansę, by cieszyć się długim życiem w zdrowiu. Dla rodziców nie ma nic gorszego niż bezsilność i patrzenie jak choroba dziecka odbiera radość życia, a życie z taką wadą serca to tykająca bomba. Z każdym dniem serduszko Agatki słabnie. Zdajemy sobie sprawę, że prosimy o wiele, jednak każda wpłata przybliża nas do celu i spokojnego bezpiecznego życia dla Agatki. Za okazaną pomoc z całego serca serdecznie dziękujemy – apelują rodzice, Ola i Patryk.

Agatkę cały czas można wspierać za pośrednictwem zbiórki: https://www.siepomaga.pl/agata-salamon?fbclid=IwAR...

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group