Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: VI Festiwal „Okiem Młodych” – wydarzenia towarzyszące

Wtorek, 10 września 2013, 15:30
Aktualizacja: 15:39
Autor: red.
Świdnica: VI Festiwal „Okiem Młodych” – wydarzenia towarzyszące
Fot. użyczone
„Okiem Młodych” to coś więcej niż pokazy filmów dokumentalnych. Na widzów czekają również inne atrakcje, w ciekawy sposób korespondujące z kinem.

„Eksperymentalne systemy audiowizualne” to dwudniowe warsztaty dla młodzieży zainteresowanej tworzeniem nowych mediów. Prowadzący Marek „Kamyk” Straszak, doświadczony artysta wizualny, absolwent m.in. wrocławskiego ASP i berlińskiego UdK, razem z uczestnikami stworzy laboratorium światła, dźwięku i materii. Przedmiotem zainteresowania będzie audiowizualność przedmiotów codziennego użytku i ich cyfrowe odzwierciedlenie/przetworzenie, a wynikiem twórczych eksperymentów - instalacja audiowizualna. Inspiracją do powstania tej synergicznej formuły jest nurt Fluxus, w szczególności jego aspekt „zrób to sam”. Instalację będzie można oglądać w piątek, 20 września, od godz. 18:30 w budynku Sudeckiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Długa 33, 1. piętro.

Organizatorzy ostrzegają: wejście na własne ryzyko. „Stary repertuar” to wyjątkowa wystawa polskiego plakatu autorskiego. Wśród twórców prezentowanych prac znajdują się takie nazwiska jak: Franciszek Starowieyski, Andrzej Pągowski, Jan Młodożeniec, Lech Majewski, Mieczysław Wasilewski, Wiesław Wałkuski czy Waldemar Świerzy. Część spośród nich to reprezentanci znanej na całym świecie polskiej szkoły plakatu. Unikatową kolekcję, zebraną przez rodzinę Scheerów, będzie można oglądać w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury, Galerii 44 i Cinema3D przez cały weekend. Wernisaż wystawy rozpocznie się 20 września, godz. 18:00, w holu ŚOKu. Partnerzy wystawy: Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy, Fundacja Spichlerz Kultury, Świdnicki Ośrodek Kultury, Galeria 44, Cinema 3D, Art Structures. Oba projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Po całym dniu festiwalowych wrażeń zapraszamy do Klubu Festiwalowego Galeria 44 – tuż obok Świdnickiego Ośrodka Kultury, gdzie wieczorami będzie można posłuchać niebanalnej muzyki na żywo, idealnie łączącej się z klimatem miejsca.

VI Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy rozpocznie się już 19 września. Wszystkie szczegóły na: www.okiemmlodych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group