Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamek Czocha: VI Rajd Książęcy: Na uczestników czeka Zamek Czocha

Piątek, 8 lutego 2013, 11:11
Aktualizacja: 11:11
Autor: red.
Zamek Czocha: VI Rajd Książęcy: Na uczestników czeka Zamek Czocha
Fot. użyczone
Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na kolejną imprezę z cyklu Rajdów Książęcych. To już szósta edycja rajdu, tym razem mieszkańcy Księstwa Świdnicko – Jaworskiego wyruszą na podbój obronnego zamku granicznego w miejscowości Sucha, gdzie będą mogli podziwiać cudowny Zamek Czocha, który utrzymany jest w stylu renesansowym.

- Startujemy w Świdnicy, tradycyjnie zbiórka odbędzie się o 7:00 na Placu Św. Małgorzaty, po zebraniu się wszystkich uczestników o godzinie 7:10 wyruszamy na podbój Zamku Czocha. Nasi uczestnicy będą mogli podziwiać piękną architekturę obiektu, Zamek Czocha w Suchej k. Leśnej na Dolnym Śląsku to jeden z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. W XVI w. został przebudowany w stylu renesansowym, a obecny wygląd zawdzięcza rekonstrukcji przeprowadzonej na początku XX w. Aktualnie na zamku mieści się hotel, ale obiekt udostępniony jest do zwiedzania. Odbywają się tu turnieje rycerskie i rekonstrukcje historyczne. Przepiękne położenie Czochy nad Kwisą i jeziorem Leśniańskim oraz pasjonująca historia sprawiają, że zamek upodobali sobie filmowcy. Nakręcono tu m.in. "Gdzie jest generał", "Wiedźmin", dokument "Sensacje XX wieku" i "Tajemnicę Twierdzy Szyfrów" - opowiadają organizatorzy.

Koszt na jednego uczestnika wynosi 40 złotych. W tym organizatorzy zapewniają przejazd, ubezpieczenie, przewodnika oraz bilet wstępu, stopień trudności trasy: łatwy (w skali: łatwy, średni, trudny). Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem 74/852-02-90 lub drogą email it@um.swidnica.pl . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl . Zapisy trwają do 20 lutego.
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona !

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group