Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W Bałwankowie słonko świeci

Środa, 20 lutego 2013, 11:39
Aktualizacja: 11:40
Autor: red.
Świdnica: W Bałwankowie słonko świeci
Fot. użyczone
W sobotę 16 lutego Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy zorganizowała Drzwi Otwarte Szkoły pod hasłem „W Bałwankowie”.

Co prawda słonko nie zaszczyciło nas swoją obecnością w sobotni poranek, ale z radością witaliśmy małych gości wraz z opiekunami, którzy bardzo licznie zawitali do naszej placówki.

Przy wejściu na teren szkoły dzieci otrzymywały karty startowe, na które zbierały punkty - pieczątki. Na boisku zorganizowano zimowe konkurencje sportowe, w których brali udział rodzice wraz z dziećmi - rzuty śnieżkami do tarczy, pchanie sanek z dzieckiem do celu, śnieżny labirynt, oraz wielki wyścig zimowy. Na zmarzniętych i głodnych sportowców czekały kiełbaski z grilla i ciepła herbata. A potem, z pełnym brzuszkiem, można było rozpocząć zwiedzanie szkoły i skorzystać z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych.

Na przyszłych informatyków czekały szkolne pracownie komputerowe, w których dzieci mogły wypróbować programy graficzne, pobawić się grami edukacyjnymi, pochwalić się swoimi umiejętnościami układając puzzle
i kolorując obrazki. Duże zainteresowanie budziły możliwości tablic multimedialnych, z których dzieci bardzo ochoczo korzystały.

Talenty plastyczne ujawniły się w trakcie rysowania kredą ilustracji pt. „W Bałwankowie” oraz tworzeniu z kolorowych elementów postaci „Mój kumpel- bałwanek”. Samodzielnie stworzona praca z pewnością była powodem do dumy.

Jedna z klas zamieniła się w mini- teatr. Dzieci przebierały się w stroje ze szkolnej garderoby, odgrywały fragmenty znanych bajek, wg swojej inwencji przygotowywały scenki z wykorzystaniem kukiełek.

Na odważnych czekały atrakcje ruchowe przygotowane w salce gimnastycznej oddziałów przedszkolnych. Rodzice przyszłych uczniów mogli zasięgnąć fachowej porady specjalistów- szkolnego logopedy i pedagoga.

Miłym akcentem kończącym zwiedzanie szkoły było podliczenie ilości punktów- pieczątek na kartach startowych i zamiana ich na bałwankowe prezenty. Po kilku godzinach szkołę opuszczali pełni wrażeń i bardzo zadowoleni mali goście.

(SP 105)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group