Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Chacie nad Sztolnią spełniają się marzenia

Wiadomości: Gmina Świdnica
Czwartek, 7 czerwca 2012, 9:10
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2012, 8:12
Autor: red
Fot. użyczone
Niezwykły Dzień Dziecka w Chacie nad Sztolnią w Bystrzycy Górnej pomoże spełnić marzenie 16 letniej Izy, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie, która zwiedzi Paryż.

1 czerwca Chata nad Sztolnią razem z Fundacją „Mam Marzenie” zaprosiła najmłodszych na Kulinarny Dzień Dziecka. Mimo deszczowej pogody wspaniała atmosfera radości i zabawy udzielała się nawet dorosłym, którzy nie szczędzili złotówek by spełnić marzenie chorej nastolatki. Dzięki staraniom gospodarzy i ofiarności gości udało się zebrać kwotę 1692 zł, które dziś wpłynęły na konto fundacji.

Wśród wielu atrakcji największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy - rysunkowy, taneczny, muzyczny, w których za swoje zaangażowanie dzieci otrzymywały miłe upominki. Przygotowano także gotowanie na żywo dla dzieci przez Szefów kuchni, Carving czyli rzeźbienie w owocach, warzywach i mydełkach oraz zabawy z wesołym Klaunem. Wielkim zainteresowaniem cieszył się także policyjny motocykl, na którym, przy włączonym sygnale dzieci chętnie pozowały do zdjęć, a także instrumenty muzyczne akompaniującego zespołu Duo Dens. Ogólną wesołość w myśl zasady „Śpiewać każdy może” wzbudził także konkurs karaoke.

Nie zabrakło także atrakcji dla dorosłych. W świat rockowych ballad lat 80 i 90 swym recitalem zabrała wszystkich Elżbieta Dębska, a opowiadania o kuchni Barbary Jakimowicz Klein, autorki wielu książek o tematyce kulinarnej, wprowadziły magiczną i smaczną atmosferę domowego jedzenia i regionalnych potraw.
Zatem na wszystkie zebrane w tym dniu w Chacie nad Sztolnią dzieci czekały słodkie pączki, apetyczne babeczki, ciasta i owoce, a także pachnące zupki i dania z grilla, które dodawały sił podczas wspaniałej zabawy.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło dzieci z Bystrzycy Górnej, Lubachowa, Boleścina, Grodziszcza czy Witoszowa, a także z Żarowa.
Wszyscy artyści i zaangażowani w realizację tego wyjątkowego dnia wystąpili non profit.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group