Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W garniturze na pomoc świebodziczance

Środa, 31 października 2018, 13:20
Autor: red
Świebodzice: W garniturze na pomoc świebodziczance
Fot. Paweł Białek
To będzie wyjątkowy bieg – bieg, którego głównym celem jest pomoc. Paweł Białek, świebodziczanin, statuujący w wielu maratonach, weźmie udział w najbliższym półmaratonie RST w Świdnicy. Zamierza całą trasę przebiec w garniturze, a dochód ze swojej akcji przeznaczy na pomoc innej świebodziczance, pani Alicji Mleczek.

- Akcję nazwałem: "Elegancki Bieg dla Alicji" – mówi Paweł Białek. - Otóż pobiegnę w pełnym garniturze marki PAWO dystans półmaratonu (21 km), jednocześnie reklamując tę markę ubrań, a w zamian za reklamę, firma PAWO podjęła się promowania i rozreklamowania charytatywnej inicjatywy, czyli zbiórki pieniędzy dla Alicji Mleczek, mieszkanki naszego miasta, która zmaga się z ciężką chorobą – wyjaśnia Paweł. – Partnerem akcji jest nowo powstały gabinet kosmetyczny Koncepcja Piękna Katarzyna Górajewska. Całości patronuje honorowo burmistrza naszego miasta Bogdan Kożuchowicz.

- Myślę, że to fajny sposób by spróbować zachęcić ludzi do pomagania – mówi Paweł.
To nie pierwszy, oryginalny pomysł Pawła Białka, który pasję do biegania zawsze stara się połączyć z jakimś konkretnym celem.

Dwa lata temu przebiegł wzdłuż wybrzeże, by zebrać pieniądze na niepełnosprawnych chłopców z Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Przebiegł ponad 300 km i uzbierał dla chłopaków konkretną kwotę. Dla nich był prawdziwym bohaterem.

Paweł jest też bardzo skromną osobą. Jeszcze do niedawna kandydował do Rady Miejskiej, ale specjalnie wstrzymywał się z informacją o biegu, by nikt mu nie zarzucił, że się „promuje” w ten sposób.

W pomoc Alicji Mleczek od dawna zaangażowana jest także inna świebodziczanka, Ewa Proć-Antoszewska, która postarała się już m. in. o opiekę domową dla chorej, zabiegi, a teraz finalizuje sprawę łazienki (trzeba ją przerobić, by była bardziej dostosowana do potrzeb chorej pani Ali).

- Super, że Paweł się przyłączył, im więcej osób pomaga, tym lepiej, dziękuję Pawłowi i wszystkim osobom, które pomagają Ali – mówi pani Ewa.

Pani Alicji Mleczek można pomóc, wpłacając pieniądze na specjalny numer konta. Podajemy go na plakacie. A bieg w garniturze odbędzie się już w sobotę 3 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group