Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Godzieszówek: W Godzieszówku bez zmian

Środa, 11 lutego 2015, 9:25
Aktualizacja: 16:16
Autor: red.
Godzieszówek: W Godzieszówku bez zmian
Fot. UM Strzegom
Zebranie wiejskie w Godzieszówku odbyło się 10 lutego. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczył z ramienia władz samorządowych Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia oraz radny Rady Miejskiej Ryszard Żmijewski.

Frekwencja i tym razem dopisała. W zebraniu wiejskim wzięło udział 37 mieszkańców na 123 uprawnionych do głosowania. W wyniku tajnego głosowania zgromadzeni jednomyślnie wybrali na sołtysa Grażynę Dawidowską (37 głosów), dotychczasową panią sołtys. Była to zresztą jedyna zgłoszona kandydatura. Członkami rady sołeckiej zostali: Grzywacz Jacek, Krupnik Maria, Moor Anna Rzeczycka Krystyna, Kołodyńska Henryka, Kołodyński Maciej.

-Dziękuję za dotychczasową współpracę i kredyt zaufania na przyszłość. Zrobiliśmy wiele dobrego dla naszej miejscowości, ale bez pomocy gminy nie mogły być one zrealizowane i nie będą w przyszłości. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i prosimy o większe -powiedziała Grażyna Dawidowska, sołtys wsi podczas sprawozdania z działalności sołtysa i rady sołeckiej. -Gołym okiem widać, co zostało zrobione- stwierdził Zenon Wysoczański. Inwestycje w minionym okresie dotyczyły przede wszystkim zachowania budynku świetlicy wiejskiej od zniszczenia. Dlatego przeprowadzono częściowy remont świetlicy wiejskiej wewnątrz i zewnątrz. Wymieniono okna, zakupiono materiały na remont podłogi, wyremontowano dach, świetlicę doposażono w sprzęt AGD i nowe meble. Wymalowano także salę balową, która jest najładniejszym pomieszczeniem w budynku. Cytując zdanie mieszkańców konieczne jest wykonanie centralnego ogrzewania, bo żadne remonty nie pomogą, jeżeli nie będzie się ogrzewać budynku oraz remont elewacji, bo straszy wyglądem.

Zadań podjętych w minionej kadencji było wiele i mieszkańcy to cenią, ale potrzeby są jeszcze większe. Z listy przedsięwzięć nakreślonych na przyszłość najważniejsze są: kanalizacja, przeprowadzenie scalania gruntów, budowa placu zabaw, nowych nawierzchni dróg i chodnika przez wieś. Mieszkańcy Godzieszówka mówią jednym głosem, mają wizję rozwoju swojej miejscowości i chcą w tym zakresie współpracować z gminą, by działać dla wspólnego dobra.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group