Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W gumowcach po laptopa

Czwartek, 15 marca 2012, 11:30
Aktualizacja: 11:31
Autor: red
Świebodzice: W gumowcach po laptopa
Fot. red
Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić czterem osobom zatrzymanym przez świebodzickich policjantów za oszustwo przy dokonywaniu zakupów na raty.

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 4 osoby w wieku od 55 do 17 lat, które na terenie Świebodzic dokonały oszustwa przy zakupie na raty skutera, laptopa i opiekacza.

Troje przedsiębiorczych mieszkańców Strzegomia w wieku 17 - 33 lata, w jednej z miejscowości po Jelenią Górą, bierze do samochodu przypadkowo napotkanego mężczyznę w gumowcach i ubraniu roboczym. Obiecują mężczyźnie 100 złotych za pomoc w uzyskaniu kredytu na zakup skutera oraz laptopa i opiekacza. W samochodzie, którym podróżują mają pieczątkę oraz zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Wystawiają zaświadczenie mężczyźnie i w jednym ze sklepów w Świebodzicach dokonują zakupu na raty skutera wartości 3 tysiące złotych. Po udanych zakupach udają się do innego sklepu, z którego usiłują wyłudzić laptopa i opiekacz wartości 2 800 złotych. W trakcie zakupów zostają zatrzymani przez policjantów.

Po zatrzymaniu zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzut oszustwa. Zostali doprowadzeni do Prokuratury. Wobec nich zastosowane zostały dozory policyjne.

Za czyn, którgo się dopuścili może im grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group