Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W I LO wyrośnie drzewko przyjaźni

Wtorek, 20 września 2011, 7:33
Aktualizacja: 7:39
Autor: red.
Świdnica: W I LO wyrośnie drzewko przyjaźni
Fot. I LO
Drzewko zasadziła świdnicka i niemiecka młodzież na znak dwudziestoletniej przyjaźni szkoły z partnerskim miastem Biberach.

Tradycją I LO stały się już międzynarodowe wymiany młodzieży z partnerskiego miasta Biberach. Od 17 września gości w Świdnicy kolejna grupa młodych Niemców, ale tym razem okoliczności spotkania są szczególne – mija 20 lat od pierwszej wymiany.

- W 1991 roku przyjechała do I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy po raz pierwszy grupa młodzieży z partnerskiego miasta Biberach. Od tej pory, więc od 20 lat, trwa regularna wymiana młodzieżowa, w której uczestniczyło już ponad 300 uczniów naszej szkoły. Przez te 20 lat wiele się wokół nas zmieniło. Mamy zjednoczoną Europę bez kolejek na granicach, wypiękniało nasze miasto i szkoła. Najważniejsze są jednak niezapomniane przeżycia, wspaniałe wspomnienia i zdobyte nowe doświadczenia. Dzięki wymianie poznajemy kraj i ludzi z innej perspektywy, niejednokrotnie pokonując uprzedzenia, rozumiemy się coraz lepiej – mówi Bożena Furmankiewicz, germanistka z I LO, pomysłodawczyni i wieloletnia organizatorka wymian młodzieżowych.

Dla upamiętnienia dwudziestoletniej przyjaźni między uczniowskimi społecznościami Biberch i Świdnicy zasadzono „Drzewko Przyjaźni” na skwerze przy I LO.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group