Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: W Mokrzeszowie policjanci rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy

Piątek, 1 marca 2019, 13:03
Autor: red
Mokrzeszów: W Mokrzeszowie  policjanci rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy
Fot. KPP Świdnica
Internet z którego korzystają obecnie wszyscy stanowi skarbnicę informacji, ale jest też platformą, na której min. młodzież kontaktuje się z rówieśnikami. Należy pamiętać, że internet wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje.

Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie i rozmawiali o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.
Uczniowie klas od 4 do 8 Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie spotkali się z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Słotwinie, st. sierż. Martą Balewicz oraz asp. Adamem Kłyszejko w ramach programu „Świadomy Junior”.

Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariusze przybliżyli zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu oraz wskazali, jak ich unikać.

Policjanci omówili również oszustwa, które są dokonywane za pośrednictwem sieci internetowej oraz formy i możliwości zabezpieczenia się przed takimi zdarzeniami. Podczas spotkania zwrócili także uwagę na regulacje prawne dotyczące przestępstw i wykroczeń popełnianych przez Internet.

Celem spotkania było m.in podniesienie świadomości prawnej w zakresie odpowiedzialności nieletnich za czyny związane z przestępczością internetową. Spotkania takie mają na celu zapobiegać w przyszłości popełnianiu tego typu przestępstw przez młodzież.

W czasie spotkania z młodzieżą policjanci przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności osób pieszych. st. sierż. Marta Balewicz zwróciła szczególną uwagę na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego używał elementów odblaskowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group