Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W obronie pieszych – policyjna akcja trwa

Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 9:22
Aktualizacja: 9:24
Autor: red.
Świdnica: W obronie pieszych – policyjna akcja trwa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dziś na drogach powiatu świdnickiego świdniccy policjanci przeprowadzą akcję pod kryptonimem „Niechronieni”.

Akcja ukierunkowana jest na systematyczne zwiększanie bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zalicza się osoby piesze, rowerzystów i motorowerzystów. Dlatego dziś policjanci dokładnie będą się przyglądać zachowaniu kierowców wobec pieszych, kontrolować sytuacje na przejściach dla pieszych jak również sprawdzać, jak w rejonie dróg i ulic zachowują się sami piesi, rowerzyści czy tez motorowerzyści. W ramach działań funkcjonariusze skontrolują miejsca i odcinki dróg naszego powiatu, najbardziej zagrożone wypadkami z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wypadki z udziałem pieszych poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych. Od stycznia 2011 do końca maja na dolnośląskich drogach w wypadkach drogowych zginęło 72 pieszych, a 1310 zostało rannych. Głównymi przyczynami tych wypadków było nieostrożne wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem (45% wypadków), nieprawidłowe przechodzenie przez jezdnię, przebieganie (12% wypadków) i nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu, przeszkody (12% wypadków). Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy użytkowników dróg jest także niewłaściwe zachowanie kierujących pojazdami silnikowymi wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group