Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Żarów: W placówce ciasno i gwarnie

Czwartek, 8 grudnia 2011, 12:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: red
REGION, Żarów: W placówce ciasno i gwarnie
Fot. użyczone
W placówce wsparcia dziennego „Cztery pory roku”, którą prowadzi Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja”, w ostatnim czasie było bardzo ciasno i gwarnie. Ciasno, bo w okresie jesienno – zimowym gromadzi się tu w ciągu dnia nawet do 30 dzieci, które chcą popołudniami spędzić czas na interesujących zajęciach w gronie rówieśników. A gwarnie, ponieważ wiele się tutaj dzieje.

W ostatnim czasie dzieciaki szczególnie się rozśpiewały, ponieważ przygotowywały się pilnie do XIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Już z daleka było słychać wesołe, żołnierskie melodie: „Witaj Zosieńko…”, „Jak szło wojsko…”. Przypomnijmy, że każdego roku świetlica odnosiła sukcesy na tym Festiwalu: w 2009 roku – III miejsce, w 2010 – II miejsce, a w 2011 – ponownie III. To wielki sukces, ponieważ w Festiwalu biorą udział wszystkie dzieci ze świetlicy, te które śpiewają jak słowiki, i te które troszkę fałszują. Najważniejsze to wspólna, dobra zabawa. Obecnie trwają śpiewy kolęd i pastorałek, bo święta tuż tuż.

Tydzień po Festiwalu, 18 listopada 2011 roku, 25 dzieci pojechało do kina do Wałbrzycha na film animowany „Przygody Timtima”. Wyjazd, jak zresztą wszystkie świetlicowe działania, są dla dzieci bezpłatne, ponieważ placówka finansowana jest z dotacji otrzymanej od gminy Żarów, ale także sponsorzy dorzucają swoją cegiełkę.

Najbliższe plany zapowiadają się gorące, bo wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny. Trzeba robić kartki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe (cekinowe, wstążeczkowe, makaronowe i inne). A w międzyczasie będzie śpiew, zabawy i oczywiście porcja nauki.
Jak zawsze świetlica zaprasza wszystkie dzieciaki, którym nudzi się w domu w zimowe, długie wieczory, do udziału w zajęciach o różnorodnej tematyce.

Dla wszystkich zainteresowanych przypominamy, że placówka wsparcia dziennego „Cztery pory roku” mieści się w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie w sali nr 6 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 18:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group