Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W poszukiwaniu poszkodowanego

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 9:17
Aktualizacja: 9:21
Autor: red
Świdnica: W poszukiwaniu poszkodowanego
Fot. KPP Świdnica
W dniu 31 marca o godz. 1:30 operator monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej w Świdnicy podczas obserwacji nietrzeźwego mężczyzny, opartego o metalowe barierki przy ul.K. Pułaskiego, zaobserwował, jak przechodzący mężczyzna okrada siedzącego z portfela i prawdopodobnie telefonu komórkowego.

Złodziej szybko opuścił miejsce przestępstwa i biegiem udał się przez Rynek w ul. Długą. Okradziony, pomimo dużego stopnia nietrzeźwości, próbował dogonić sprawcę tego czynu i też po chwili zniknął wchodząc w ul. Długą. Strażnicy i policjanci penetrując teren nie natrafili na opisywanych mężczyzn.

Przez następne 48 godzin operatorzy monitoringu wizyjnego bacznie wypatrywali sprawcy kradzieży oraz poszkodowanego. 1 kwietnia o godz. 22:10 złodziej został rozpoznany przez osobę monitorującą w Rynku, ale przed przybyciem strażników wszedł do jednej z bram ograniczonych domofonem. Jeszcze tej samej nocy, ale już 2 kwietnia o godz. 0:40, mężczyzna został zaobserwowany wchodząc w ul. Długą, gdzie został ujęty przez funkcjonariuszy straży miejskiej i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w celu prowadzenia dalszych czynności, zgodnie z posiadanymi kompetencjami. Mężczyzna został wylegitymowany, a ponieważ osoba poszkodowana nie zgłosiła kradzieży - został zwolniony.

Wspólne działania strażników miejskich i policjantów po prawie tygodniu doprowadziły do ujawnienia osoby poszkodowanej w tym zdarzeniu i po złożeniu przez niego zawiadomienia w stosunku do złodzieja rozpoczęte zostały czynności karne zmierzające do ukarania sprawcy przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group