Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: W Strzegomiu pamiętali o stanie wojennym

Niedziela, 18 grudnia 2016, 13:05
Autor: red
Strzegom: W Strzegomiu pamiętali o stanie wojennym
Fot. UM Strzegom
13 grudnia br. minęło 35 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Mieszkańcy naszego miasta nie zapomnieli o tej niezwykle ważnej rocznicy.

Organizatorami lokalnych uroczystości byli Roman Asynger i Ryszard Rossa - byli burmistrzowie Strzegomia.

W Bazylice Mniejszej odbyła się msza św. w intencji ofiar stanu wojennego, osób pokrzywdzonych i represjonowanych oraz naszej Ojczyzny. W nabożeństwie odprawionym przez ks. prałata Marka Babuśkę i ks. Łukasza Trzeciaka uczestniczyły władze samorządowe Strzegomia, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele NSZZ "Solidarność" oraz NSZZ RI "Solidarność" wraz z pocztami sztandarowymi oraz strzegomska społeczność.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy, odmówiono modlitwę i odczytano przesłanie, które wystosował poseł na Sejm RP - Michał Dworczyk. Ostatnim akcentem było złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy u stóp największego z Polaków.

Z 12 na 13 grudnia 1981 r. o północy został wprowadzony na terenie całej Polski stan wojenny. To jedna z najbardziej wstydliwych kart historii naszego kraju. Stan wojenny został odwołany 22 lipca 1983 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group