Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W Świdnicy powstaną kolejne mieszkania socjalne

Środa, 7 marca 2018, 17:04
Aktualizacja: Czwartek, 8 marca 2018, 12:05
Autor: red
Świdnica: W Świdnicy powstaną kolejne mieszkania socjalne
Fot. UM Świdnica
W budynku przy ulicy Traugutta, w byłej siedzibie Straży Miejskiej, trwają intensywne prace budowlane. Miasto realizuje kolejny projekt z dofinansowaniem unijnym z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Powstaną tu mieszkania socjalne.

Świdnica otrzymała ponad 1 milion 759 tysięcy złotych dofinansowania na realizację tej inwestycji. Projekt ten obejmuje przebudowę budynków, czyli zmianę sposobu ich użytkowania z administracyjnych na mieszkalne wielorodzinne wraz z przyłączem energii elektrycznej, wodociągowym, kanalizacji sanitarnej, przyłączem do sieci gazowej oraz remontem istniejącej wiaty garażowej. Gmina uzyska 11 lokali socjalnych. W zakresie prac przewidziano między innymi: roboty rozbiórkowe i remontowe, wymianę stolarki okiennej oraz docieplenie budynków. Mieszkania wyposażone zostaną w prysznic, umywalkę, wc, zlewozmywak i kuchenkę elektryczną. Teren wokół zostanie zagospodarowany między innymi poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej i z kostki brukowej.

- Nierozsądna moim zdaniem prywatyzacja doprowadziła do tego, że dziś miasto ma bardzo ograniczone zasoby mieszkaniowe, a z drugiej strony zobowiązania wobec mieszkańców, którym należy się mieszkanie socjalne czy też komunalne. Wciąż kolejka jest zbyt długa, a czas oczekiwania bardzo niesatysfakcjonujący. Zrobiliśmy wiele w tej dziedzinie m.in. modernizując pustostany, zwiększając czterokrotnie tempo ich remontów, budując budynek socjalny, ale to wciąż jeszcze za mało. Będziemy chcieli nadal budować, ale z większą intensywnością, mieszkania w systemie TBS. Ale równie intensywnie prowadzić będziemy nadal modernizacyjne remonty pustostanów, w których mieszkać będą mniej zamożni świdniczanie. Wiele jednak jest jeszcze do zrobienia – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Inwestycję realizuje wyłoniona w przetargu firma BUDOM z Wrocławia. Cały koszt zadania to prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych. Zgodnie z umową prace powinny potrwać do kwietnia przyszłego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group