Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach będzie kolejne mieszkanie chronione

Piątek, 18 listopada 2011, 16:48
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2011, 13:27
Autor: red
Świebodzice: W Świebodzicach będzie kolejne mieszkanie chronione
Fot. użyczone
Gmina Świebodzice zamierza uruchomić kolejne, drugie już, mieszkanie przeznaczone dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

- Mieszkanie chronione przeznaczone jest dla osób, które ze względu na trudną sytuację życiową, wiek, niepełnosprawność lub chorobę, potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostkę całodobowej opieki – mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

Mieszkanie chronione ma przygotowywać osoby przebywające w nim pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia lub ma zastąpić pobyt w placówce zapewniającej całodobową opiekę.
- Naszym zamiarem jest, aby mieszkanie było dostosowane do aktualnych, zmieniających się potrzeb tj. przeznaczalibyśmy je do zamieszkania krótkookresowego przez osoby bezdomne, co umożliwi redukcję kosztów pobytu osób bezdomnych w schroniskach. Planujemy dużą rotację lokatorów mieszkania chronionego. Szczegółowe warunki oraz zasady korzystania z tej formy pomocy określi uchwała Rady Miejskiej – dodaje szefowa OPS.

Na razie rozważane są różne lokalizacje takiego lokum. Gmina Świebodzice pierwsze tego typu mieszkanie oddała do użytku w 2010 roku. Znajduje się ono w wyremontowanym budynku komunalnym przy Alejach Lipowych 1. Kilkupokojowe mieszkanie przeznaczone zostało dla wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, którzy rozpoczynają samodzielne życie. Gmina przekazała je do dysponowania Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group