Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 724
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach znów pomogli bezinteresownie

Wtorek, 14 czerwca 2011, 15:58
Aktualizacja: 16:02
Autor: red.
Świebodzice: W Świebodzicach znów pomogli bezinteresownie
Fot. UM Świebodzice
Piętnaście litrów krwi – tyle udało się zebrać podczas kolejnej akcji krwiodawstwa w Świebodzicach.

Do Miejskiego Domu Kultury, który tradycyjnie udostępnił salę, przyszło w poniedziałek, 13 czerwca, ponad 30 osób, ostatecznie po badaniach lekarskich bezcenny płyn mogło oddać trzydzieścioro świebodziczan. Ponieważ takie akcje organizowane są w mieście już od kilku lat, wytworzyła się spora grupa stałych krwiodawców, którzy pojawiają się na każdej zbiórce, ale są także nowe osoby.

- Bardzo cieszymy się z tak dużej frekwencji, to była naprawdę udana zbiórka – mówi Teresa Kamińska, szefowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, współorganizatora akcji.

Wszystkie osoby, które oddały tego dnia krew otrzymały napoje, coś słodkiego oraz gadżety. Organizatorem akcji było RCKiK w Wałbrzychu oraz Urząd Miejski w Świebodzicach, a inicjatorem zbiórek krwi jest Paweł Bobrowski.

Ponieważ 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy, Pracownicy i Dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu składa wszystkim osobom, które oddają krew, serdeczne podziękowania za zaangażowanie w bezinteresowną i szlachetną pomoc okazywaną drugiemu człowiekowi.
Dzięki takim ludziom jak Wy, Drodzy Krwiodawcy, możliwe jest ratowanie zdrowia i życia ciężko chorych. W dniu Waszego Święta życzymy szczęścia w życiu osobistym, dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności dla Was i Waszych rodzin, które mogą być dumne z Waszej postawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group