Wtorek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 1472
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: W tym roku projekt na skomunikowanie ścieżek rowerowych

Czwartek, 21 czerwca 2018, 7:08
Autor: red
Strzegom: W tym roku projekt na skomunikowanie ścieżek rowerowych
Fot. UM Strzegom
W 2019 roku w Strzegomiu zostanie uruchomiony system rowerów miejskich w 6 stacjach. Projekt będzie konsultowany z mieszkańcami.

W ramach zmiany do budżetu gminy Strzegom w trakcie ostatniej sesji, odbytej 15 czerwca br., przeznaczono 30 tys. zł na projekt, który skomunikuje istniejące ścieżki rowerowe w Strzegomiu - np. będzie można przejechać ze ścieżki rowerowej przy światłach na ul. Al. Wojska Polskiego na ścieżkę przy ul. Matejki. W tym temacie od ponad miesiąca władze samorządowe prowadzą rozmowy z firmami, które obsługują system rowerów miejskich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w Strzegomiu potrzeba jest 6 stacji. Każda z nich składa się z 1 terminala, 12 stojaków i 8 rowerów; łącznie 72 stojaki i 48 rowerów. Stacje te zostałyby zlokalizowane w następujących punktach: Osiedle na ul. Sosnowej, Osiedle na ul. Kochanowskiego w pobliżu Delfinka, na terenie centrum handlowego (w okolicach McDonalda), Lidl - cmentarz, Graby - pomnik i w Rynku.

Zapraszamy do konsultacji projektu, przesyłając swoje spostrzeżenia z innych miast i własne pomysły na skrzynkę pytań do burmistrza Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group