Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: "Wakacje Uśmiechu" w Warszawie

Niedziela, 6 lipca 2014, 9:30
Aktualizacja: 12:31
Autor: red.
Warszawa: "Wakacje Uśmiechu" w Warszawie
Fot. UM Żarów
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem, zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Pałacu Prezydenckiego, wizyta w Centrum Nauki Kopernik, ciekawe lekcje w Muzeum Narodowym, spacer po Łazienkach Królewskich i starówce Warszawy – tak się przedstawia program wycieczki do stolicy Polski organizowanej w ramach akcji "Wakcje Uśmiechu".

Dzięki hojności sponsorów oraz przychylności wielu życzliwych osób wakacyjny wypoczynek najmłodszych mieszkańców gminy Żarów będzie radosny, urozmaicony i naprawdę atrakcyjny. "Wakacje Uśmiechu" to nie tylko dwudniowe zwiedzanie Warszawy, ale też m.in. cykl wypraw na żaglówki do pobliskiego Mietkowa. – Wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej i Młodzieżową Radą Miejską kontynuujemy projekt, jaki kilkanaście lat temu został zapoczątkowany przez Rzecznika Praw Dziecka i członków z SPDC "SERCE". Każdy uczeń zasługuje na bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek. Chcemy, aby wszystkie dzieci i młodzież z gminy Żarów we wrześniu wróciły do szkół z pięknymi wakacyjnymi wspomnieniami – komentuje Katarzyna Janik z Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie. Dzieci i ich rodzice nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w atrakcjach organizowanych w ramach "Wakacji Uśmiechu". Całe przedsięwzięcie finansowane jest z funduszy pozyskanych od lokalnych sponsorów – firm i instytucji, które nie szczędzą środków na tak szlachetną inicjatywę.

Zwiedzanie Warszawy właśnie trwa. Do tej pory uczestnicy wycieczki odwiedzili Rzecznika Praw Dziecka, gdzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda jego codzienna praca oraz jakie prawa im przysługują. Dzieci zwiedziły również Sejm i Muzeum Narodowe, a intensywny dzień zakończyły spacerem po Łazienkach Królewskich.

(Agnieszka Socha)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group