Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wakacje z żaglówkami

Czwartek, 15 sierpnia 2013, 12:29
Aktualizacja: 12:30
Autor: red.
Region: Wakacje z żaglówkami
Fot. UM Żarów
Wakacje powoli zbliżają się już do końca. Ale najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów w pełni korzystają jeszcze z uroków letniego wypoczynku. Po integracyjnych zajęciach świetlicowych, rowerowych wycieczkach i wyjazdach na basen przyszedł czas na wspólne żeglowanie.

Młodym zapaleńcom morskich przygód, jak co roku towarzyszyli opiekunowie świetlic, pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Niespodziankę dla najmłodszych przygotował burmistrz Leszek Michalak oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie.

- Wakacje w tym roku spędzamy bardzo aktywnie. Nasi opiekunowie dokładają wszelkich starań, aby ten czas był przez nas spożytkowany jak najlepiej. Dziś z pewnością na nudę narzekać nie możemy. Wspólne żeglowanie to dla nas niesamowita frajda i nic dziwnego, że cały rok czekamy na to z wielkim utęsknieniem. Organizatorzy pomyśleli również, aby wakacyjne żeglowanie połączyć z wspólnym grillowaniem. Grillowana kiełbaska smakowała dziś zupełnie inaczej - mówi Julita Ziemkiewicz, mieszkanka Kalna i uczestniczka wakacyjnego żeglowania nad Zalewem Mietkowskim.
W wakacyjnej przygodzie nad wodą uczestniczyło ponad sześćdziesięciu najmłodszych mieszkańców gminy Żarów z Kalna, Wierzbnej, Bożanowa i Mrowin. To jednak nie koniec wakacyjnych wrażeń. - W kolejce czekają jeszcze dzieci z pozostałych miejscowości w naszej gminie. Oni również będą mogli korzystać z przygód nad Zalewem Mietkowskim.

Mam nadzieję, że jest to dla nich dobra forma wypoczynku, choć w gminie Żarów atrakcji podczas tegorocznych wakacji nie brakowało. Dzieci wypoczywały na półkoloniach organizowanych przy wsparciu gminy przez Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja", zajęciach w bibliotece i Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Rekreacyjnie wakacyjny czas spędzały także na świetlicach środowiskowych. Wypoczęte i radosne już niebawem będą mogły powrócić w szkolne mury - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group