Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wakacje z żaglówkami

Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 18:53
Aktualizacja: 18:54
Autor: red.
Żarów: Wakacje z żaglówkami
Fot. UM Żarów
Wakacje powoli zbliżają się już do końca. Ale najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów w pełni korzystają jeszcze z uroków letniego wypoczynku. Po integracyjnych zajęciach świetlicowych, rowerowych wycieczkach i wyjazdach na basen przyszedł czas na wspólne żeglowanie.

Młodym zapaleńcom morskich przygód, jak co roku towarzyszą opiekunowie świetlic środowiskowych, pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, młodzi radni z Młodzieżowej Rady Miejskiej i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. - Wakacje w tym roku spędzamy bardzo aktywnie. Wspólne żeglowanie to dla nas niesamowita frajda i choć pogoda dziś nie rozpieszcza, każdy chce spróbować swoich sił i poczuć się jak prawdziwy kapitan statku - przyznają zgodnie Hania i Monika ze świetlicy środowiskowej z Mrowin.

W wakacyjnej przygodzie nad wodą uczestniczyło ponad 150 najmłodszych mieszkańców gminy Żarów. Dla niektórych z nich to największa atrakcja podczas tegorocznych wakacji. W tym roku do ich dyspozycji są trzy żaglówki, rower wodny oraz łódź wiosłowa z doczepionym do niej silnikiem. - Mam nadzieję, że jest to dla nich dobra forma wypoczynku, choć w gminie Żarów atrakcji podczas tegorocznych wakacji nie brakowało. Dzieci wypoczywały na półkoloniach organizowanych przy wsparciu gminy przez Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja", zajęciach w bibliotece i Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Rekreacyjnie wakacyjny czas spędzały także na świetlicach środowiskowych. Wypoczęte i radosne już niebawem będą mogły powrócić w szkolne mury - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

"Wakacje Uśmiechu" to projekt, który w gminie Żarów z sukcesem jest organizowany już od osiemnastu lat. W jego ramach dzieci nie tylko zwiedzają najpiękniejsze miejsca i okolice w całej Polsce. Od kilku lat, dobrą zabawę przygotowuje dla nich burmistrz Leszek Michalak, Ośrodek Pomocy Społecznej, Młodzieżowa Rada Miejska, żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. - To świetna forma wypoczynku dla naszych najmłodszych mieszkańców. Razem uczymy się być sterniczymi żaglówek i razem przeżywamy prawdziwie wakacyjną przygodę - zaznacza Roman Konieczny, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

(Magdalena Pawlik )

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group