Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wakacje z żaglówkami

Poniedziałek, 10 lipca 2017, 7:32
Aktualizacja: 10:35
Autor: red
Żarów: Wakacje z żaglówkami
Fot. UM Żarów
Wakacje dopiero co się rozpoczęły, a najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów w pełni korzystają już z uroków letniego wypoczynku.

Czekają na nich nie tylko zajęcia zaplanowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu, Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja", bibliotekę i grupy zajęciowe.

W programie wakacji, jak co roku jest również wspólne żeglowanie po Zalewie Mietkowskim. Dzieci, pod czujnym okiem swoich opiekunów mają również możliwość spróbowania swoich sił w niełatwej sztuce żeglowania. Młodym zapaleńcom morskich przygód, jak co roku towarzyszą opiekunowie świetlic środowiskowych, pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
- Tegoroczne wakacje rozpoczęły się wspólnym żeglowaniem w Borzygniewie. Dzieci pływają na łódkach oraz żaglówkach i mogą do woli korzystać z wodnych atrakcji. W programie naszych wspólnych zajęć są również gry i zabawy oraz integracyjne ognisko. Cieszymy się, że każdego roku możemy angażować się w pomoc przy tym przedsięwzięciu. Dla dzieci to wielka frajda - mówi Ireneusz Kozieł prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach.

Wspólne żeglowanie po Zalewie Mietkowskim to inicjatywa burmistrza Leszka Michalaka. Pomysł tak bardzo spodobał się najmłodszym, że od kilku lat chętnie w jego współorganizację włączają się również pracownicy innych jednostek. Wczoraj, w Borzygniewie wakacyjny czas spędzała kolejna grupa dzieci.
- Staramy się wszyscy, aby zapewnić dzieciom wiele atrakcji podczas wakacji. I od kilkunastu już lat wspólne inicjatywy przynoszą zamierzony efekt. Dzieci czerpią ogromną radość z takiej formy wakacyjnego wypoczynku. Pomysł zapoczątkowany został przez Młodzieżową Radę Miejską w Żarowie, dziś kontynujemy go wspólnie z naszymi partnerami - podkreśla burmistrz Leszek Michalak.

Same zaś dzieci z wielkim zapałem uczestniczą w wakacyjnym żeglowaniu w Borzygniewie.
- To bardzo miły początek wakacji. Wspólne żeglowanie to dla nas niesamowita frajda, dlatego każdego roku tu jesteśmy. Łódki, żaglówki, plaża i ciepła woda - tego chyba potrzeba nam najbardziej - zaznaczają Martyna i Ntalaia uczestnicy wyprawy do Borzygniewu.

To dopiero początek wakacyjnych wyjazdów nad Zalew Mietkowski. Kolejne wyprawy z "kapitanami" żaglówek burmistrzem Leszkiem Michalakiem i prezesem żarowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Waldemarem Baranowskim zaplanowane zostały jeszcze w kolejnych dniach lipca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group