Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 485
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacyjne prace przy budowie Centrum Przesiadkowego

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 11 lipca 2014, 21:25
Aktualizacja: 21:27
Autor: red.
Fot. UM Świdnica
Od 2010 roku, realizowane są prace przy budowie Centrum Przesiadkowego w Świdnicy – projektu współfinansowanego ze środków unijnych. Remont i przebudowa dworca kolejowego stanowiły część pierwszą etapu I inwestycji i zostały zakończone w 2013 roku.

W ramach drugiej części etapu I, prowadzone są obecnie roboty w zakresie ogrodzenia ogródka przy budynku dworca kolejowego oraz przebudowy ulicy Dworcowej, a wkrótce kontynuowane będą również prace w zakresie jej nawierzchni oraz chodników wzdłuż tej arterii. Zakończono już natomiast roboty przy cokole ogrodzenia długiego przy ul. Dworcowej, między torami, a ulicą.

W ramach etapu II projektu, przy ulicy Kolejowej, powstaje dworzec autobusowy. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku dworca oraz roboty nawierzchniowe w zakresie placu dworcowego. Aktualnie montowane są przybory sanitarne i armatura w budynku dworcowym.

Etap III projektu stanowi budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi, które przyczyni się do fizycznej integracji wszystkich systemów komunikacji miejskiej i podmiejskiej, dostępnych dla podróżnych w obrębie Centrum Przesiadkowego. W ramach tego etapu planowana jest rozbiórka torowiska (tor 2 i 4), rozbiórka kładki drewnianej nad torami 1 i 3 oraz roboty ziemne tunelu nowej części pod torami 2 i 4.

Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w grudniu 2014 roku. Budowa Centrum Przesiadkowego poprawi jakość i wydajność transportu miejskiego i podmiejskiego. Dla podróżnych natomiast, korzystanie z Centrum Przesiadkowego stanie się bardziej komfortowe, dzięki dogodnej możliwości zmiany środków transportu.

Wartość projektu „Budowa Centrum Przesiadkowego przy ul. Dworcowej i Kolejowej w Świdnicy” opiewa na kwotę ponad 21 mln zł, z czego prawie 14 mln zł ma pochodzić ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 11-07-2014 21:40
Miał być finał we wrzesniu. Tempo budowy poraża, srednia robotnika na budowie 3,5 człowieka. Wielka SKANSKA śmiechu warto.
~jan 12-07-2014 8:00
Trzeba było za te pieniądze kupić 60 mieszkań we Wrocławiu i 150 osób nie musiało by się codziennie przesiadać :).
~Gieniu 12-07-2014 9:37
Podobno projekt tunelu skopany, dlatego roboty stoją! Miasto podobno nie robi nic, aby to zmienić! Na pewno nie skończą do końca roku z tego co słyszałem. Będzie wstyd! Niestety miasto nie robi nic aby dostarczyć dobry projekt!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group