Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wakacyjne remonty szkół

Czwartek, 24 lipca 2014, 16:26
Aktualizacja: 16:27
Autor: red.
Świebodzice: Wakacyjne remonty szkół
Fot. UM Świebodzice
Choć podopieczni świebodzickich placówek oświatowych od prawie miesiąca przebywają na zasłużonych wakacjach, nie oznacza to, że w szkołach nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, kolejny rok z rzędu przerwa letnia to czas intensywnych prac remontowo–budowlanych.

Aktualnie prace trwają w dwóch szkołach - Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 i Publicznym Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 na Osiedlu Piastowskim. W "Trójce" remont obejmuje poziomy od parteru do drugiego piętra. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa wymiana wewnętrznej stolarki drzwiowej i posadzek, a ściany zyskają nowy kolor. W efekcie przeprowadzonych prac poprawie ulegnie nie tylko aspekt estetyczny, ale również podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa. Koszt inwestycji to ok. 300 tys. zł.

W "Dwójce" z kolei prace trwają przy budowie stołówki szkolnej. Miejsce, w którym uczniowie będą mogli od września spożywać obiady, dotychczas przeznaczone było na szatnie, te jednak zastąpione zostaną przez szafki ustawione na korytarzach. W wygospodarowanej w ten sposób przestrzeni usytuowana zostanie stołówka wraz z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym. Korzystać z niej będzie mogło każdorazowo ok. 100 dzieci. Koszt inwestycji wynosi ok. 200 tys. zł.

Prace w obu szkołach zostaną zakończone do końca wakacji.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group