Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wakacyjny „Festiwal wrażeń” w Świdnicy

Środa, 27 czerwca 2018, 7:45
Autor: red
Świdnica: Wakacyjny „Festiwal wrażeń” w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy do wieży ratuszowej, która zamieni się w „Wieżę na wesoło”, w ramach projektu realizowanego przez Świdnicę – „Festiwal wrażeń”. To doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi na lipcowe i sierpniowe, sobotnie przedpołudnia.

Głównym celem projektu jest zaproponowanie gościom, w okresie letniego sezonu turystycznego, jak największej ilości różnorodnych wrażeń, związanych z kulturowym przesłaniem regionu. „Festiwal wrażeń” realizowany będzie przez trzy lata. Każdego roku imprezy koncentrować się będą na jednym z motywów, którymi są: osobowości, historia wojskowości oraz tradycja. Rok 2018 będzie rokiem osobowości.

Podczas tegorocznych wakacji odwiedzić będzie można dziesięć miejsc w Polsce i w Czechach, czyli: Kłodzko, Kudowę-Zdrój, Bystrzycę Kłodzką, Gorzanów i Świdnicę oraz Nove Mesto nad Metuji, Adrspach, Male Svatonovice, Nachod i Czeskie Skalice. Każda z włączonych do projektu miejscowości, przygotuje program wrażeń, który będzie regularnie powtarzany podczas wakacji przez jeden dzień w tygodniu. Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsc wydarzeń można znaleźć na stronie www.festiwalwrazen.pl.

W Świdnicy miejscem spotkań będzie wieża ratuszowa, która podczas wakacyjnych sobót zmieni się w strefę radości i zabaw dla całej rodziny. W godzinach od 11.00 do 14.00 (I grupa w godz. 11.00-12.30, II grupa w godz. 12.30-14.00) będzie można uczestniczyć w grach i zabawach, które prowadzić będą osoby przebrane w stroje z epok, w których żyły Anna Świdnicka i Maria Kunic. Przybliżą one historię miasta widzianą oczami postaci historycznych. W ten sposób dzieci, wraz z rodzicami, przeżyją „podróż w czasie” poznając z Anną Świdnicką średniowieczną Świdnicę - jej mieszkańców, rzemieślników, kupców przybywających z dalekich krajów, poznają dawne podania i legendy świdnickie. A z Marią Kunic obserwować będą planety i rozwiązywać zagadki matematyczno-przyrodnicze.

Tematy spotkań:

Znacie, to posłuchajcie – legendy średniowiecznych zamków i nie tylko (termin: 7 lipca, 4 sierpnia).
O rycerzach i księżniczkach – o średniowiecznych obyczajach i życiu w średniowiecznym mieście i zamku (termin: 14 lipca, 11 sierpnia).

Dawno, bardzo dawno temu … - wehikuł czasu, czyli podróż przez epoki, gdzie przewodnikami będą postacie Anny Świdnickiej i Marii Kunic (termin: 21 lipca, 18 sierpnia).
Wieżowe podchody – zadania z różnych dziedzin wiedzy i nauki – coś dla prawdziwych odkrywców! (termin: 28 lipca, 25 sierpnia).

W każdym z podanych terminów w spotkaniu uczestniczyć może 60 osób, po 30 w każdej grupie. Prosimy więc o zapisywanie się pod numerem telefonu 74 852-02-90 lub mailowo: it@um.swidnica.pl

Każda osoba, która odwiedzi jedno z dziesięciu miejsc biorących udział w Festiwalu i wypełni krótką ankietę, otrzyma kartę gościa, na której zbierane będą pieczątki (1 miejsce = 1 pieczątka). Pierwszych 2 000 turystów, którzy zbiorą 5 różnych pieczątek, otrzyma nagrodę w postaci produktów regionalnych Pogranicza Kłodzkiego - domowe powidła, miód, mydło zapachowe lub bajkową historię.

Projekt „Festiwal wrażeń” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska, nr projektu CZ.11.2.45/0.0./0.0/15_003/0000288.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group