Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych ma karetkę neonatologiczną

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 13 kwietnia 2013, 12:08
Aktualizacja: 12:09
Autor: PAW
Fot. red.
W ubiegłym tygodniu we Wrocławiu doszło do wypadku samochodowego, w którym śmierć poniósł kierowca karetki pogotowia z Wałbrzycha. Samochód uległ zniszczeniu, a był to jedyny specjalistyczny pojazd do przewozu noworodków, jakim dysponowało nasze miasto.

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu bardzo szybko podjął działania mające na celu pozyskanie nowego pojazdu do przewozu noworodków. I te działania przyniosły spodziewany efekt, bowiem udało się wypożyczyć taki specjalistyczny ambulans z Kielc.

Karetka neonatologiczna obejmująca swoim zasięgiem region wałbrzyski, ma pod opieką kilkaset tysięcy mieszkańców. Wypożyczony pojazd ma służyć naszym mieszkańcom do czasu aż szpital zakupi nową karetkę neonatologiczną. Cena zakupu takiego samochodu to około 800 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~BongoBogno 14-04-2013 16:27
Bardzo ładne, a przede wszystkim szybkie działanie ze strony odpowiedzialnych osób ze Specjalistycznego Szpitala im. dra. Alferda Sokołowskiego w sprawie zapewnienia karetki neonatologicznej. Gdyby nie taka decyzja tych osób, to w region wałbrzyski musiałaby przyjeżdżać eNka z Legnicy lub Wrocławia osłabiając w ten sposób rejon działania eNki ze wspomnianych regionów. Szkoda, że w Jeleniej Górze nie ma takiej karetki, ale mam nadzieję, że kiedyś region jeleniogórski doczeka się takiej karetki...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group