Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walczą o miejsce w sejmowej ławie

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 29 marca 2011, 5:25
Aktualizacja: Środa, 30 marca 2011, 5:42
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jak wygląda pomoc pensjonariuszom Domu Dziennego Pobytu „Przystań”, ile musisz mieć lat, żeby móc pomagać w klubie „Strzelec”, czy co robić, żeby zaangażować się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznali uczniowie świdnickiego Zespołu Szkół nr 3 przy ulicy Strzelińskiej.

Uczniowie szkoły walczą bowiem o miejsce w sejmowych ławach podczas XVII już sesji sejmu Dzieci i Młodzieży. Żeby jednak móc się tam znaleźć musieli przygotować specjalny projekt. Wczoraj w szkole odbyła się jego publiczna prezentacja. – Tematem tegorocznego projektu jest wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej – wyjaśnia Natalia Czajka, uczennica II klasy o profilu policyjnym, przewodnicząca szkoły i koordynator projektu. – W ramach tego projektu chcemy pokazać różne formy wolontariatu w mieście.

Wczoraj przed uczniami świdnickiego Zespołu Szkół nr 3 zaprezentował się więc m.in. Dom Dziennego Pobytu „Przystań”, Ochotnicza Straż Pożarna, klub strzelecki. – Jako szkoła mundurowa chcieliśmy znieść stereotyp o nudnej działalności wolontariackiej – dodaje Natalia. – A nasi uczniowie chętnie się angażują w tego rodzaju formy pomocowe. Często łączą je ze swoimi zainteresowaniami.

To, czy świdnickich uczniom uda się wyjechać na obrady sejmu dla dzieci i młodzieży okaże się pod koniec kwietnia. – Bez względu na wyniki chcemy kontynuować nasz projekt. Nadal będziemy współpracować z tymi grupami, aby umożliwić naszym uczniom zaangażowanie się w działalność wolontariatu – wyjaśnia Natalia Czajka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 29-03-2011 10:08
swietnie mi pasuja na (P)oslow
~ 29-03-2011 13:30
Najgorsza szkoła zaraz po mechaniku...
~ 29-03-2011 14:34
to chyba nie byles w gimnazjum numer 3, sala gimnastyczna wyglada jak wielka cela z wiezienia
~^^ 1-04-2011 15:52
Jesteś uczniem tej szkoły ? Biorąc pod uwagę wszystkie zajęcia dodatkowe , nie wiedziałbyś w co masz ręce wsadzić. Skąd taka opinia skoro 95 % uczniów jest z poza Świdnicy? Specjalnie dojeżdżają i mieszkają w internatach aby móc do niej uczęszczać. Zajmij się swoim nudnym życiem i ucz się do matury. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group