Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walczą o wyrównanie swoich szans

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 28 czerwca 2011, 9:33
Aktualizacja: Środa, 29 czerwca 2011, 16:11
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Brak placu zabaw, boiska dla młodzieży, ławeczek, czy pojemników do segregacji odpadów, a także problem dzikich wysypisk i braku asfaltowych nawierzchni na niektórych drogach. To tylko nieliczne z problemów, jakie przedstawili wczoraj prezydentowi Świdnicy mieszkańcy Kraszowic.

Burzliwie było wczoraj na spotkaniu prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka z mieszkańcami Kraszowic. W spotkaniu wzięli także udział jego zastępcy Waldemar Skórski i Ireneusz Pałac, trójka świdnickich radnych oraz zastępca komendanta świdnickiej Straży Miejskiej Józef Rączkowski. W spotkaniu wzięło udział blisko pięćdziesięciu mieszkańców dzielnicy Kraszowice.
Zgłoszonych problemów było sporo. -To jest jeden z największych naszych problemów. Nasze dzieci nie mają się, gdzie bawić, a my jako młode matki nie mamy się gdzie spotkać. Nie wspominając o młodzieży, przeganianej z każdego miejsca – mówiła jedna z mieszkanek Kraszowic. – Młodzież w efekcie siedzi na torach, albo grają w piłkę na ulicy.

Rozwiązania problemu już kilka lat temu próbował szukać proboszcz kraszowickiej parafii ksiądz Jarosław Żmuda. Podczas spotkania ponowił propozycję wybudowania placu zabaw oraz boiska dla młodzieży na terenie parafii. – Parafia jest w stanie zabezpieczyć ten teren. Zarówno nasze osiedle, jak i osiedle Słowiańskie nie ma takiego miejsca, dlatego jeśli pomysł znajdzie akceptację mieszkańców to ja jestem, jak najbardziej „za” – mówił ksiądz Jarosław Żmuda.

Pomysł budowy placu zabaw i boiska został przyjęty z entuzjazmem. W efekcie to właśnie na terenie parafii powstanie miejsce zabaw dla dzieci i młodzieży. – Po wakacjach, przy ustalaniu budżetu na przyszły rok będziemy myśleć o tym – obiecywał prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Zobacz film

Sen z powiek mieszkańcom dzielnicy Kraszowice spędza nielegalne wysypisko śmieci usytuowane przy torach. – Przyjeżdżają do nas mieszkańcy innych dzielnic i wyrzucają swoje śmieci między torami a rzeką. Potem znajdujemy tam zużyte pralki, lodówki, telewizory – tłumaczy mieszkanka Kraszowic. Zdaniem świdnickich władz i na to znajdzie się rozwiązanie, a problem właściwie rozwiąże się sam. – Od stycznia prawdopodobnie wejdzie w życie nowa ustawa. Ta zmiana ma te praktyczne konsekwencje, że każdy mieszkaniec będzie płacił opłatę śmieciową – wyjaśniał zastępca prezydenta Świdnicy Ireneusz Pałac.

Poruszonych problemów podczas spotkania było jeszcze wiele. Każdy z nich został odnotowany. Czy zostanie rozwiązany dowiemy się za rok, podczas kolejnego spotkania z mieszkańcami Kraszowic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~świdniczanin 28-06-2011 11:39
niech sobie Patryka Wilda wezna on wałbrzyszaną chce postawic plac zabaw , a oni nie chca
~ 28-06-2011 15:36
wstyd mi za moich radnych ktorzy na spotkaniu bornili i gloriowali prezydenta a nie dopuszczali do glosow swoich mieszkancow ! skowronska wisniewska mozesz byc pewna ze nastepnej kadencji nie bedziesz miala lizusie prezydenta
~ 28-06-2011 18:25
takich radnych wybraliście to teraz się nie dziwcie
~ 28-06-2011 18:47
to mieszkańcy wybrali radnych więc maja takich na jakich sami zasłużyli, a że Pani broni Pana Prezydneta przecież są ze Wspólnoty Samorządowej a Wspólnota to Wspólnota typu ,, Wspólnota rządzi, Wspólnota radzi, Wspólnota nigdy cię nie zdradzi"
~ 29-06-2011 0:40
a mlodziez kto przepedza? wlasnie te zgredy z kraszowic, a potem wszyscy maja pretensje ze mlodziez jest przepedzana, p...
~prawy i świadomy 29-06-2011 8:54
Ksiądz Żmuda chyba zapomniał na czym polega "powołanie"- skromność, pokora... hmmm?? , zajmuje się polityką od 4 lat bardzo profesjonalnie, może kandyduje na posła......?? Bo Pana Lewandowskiego w 100% popiera we wszystkim, absolutnie we wszystkim...
~ 29-06-2011 9:00
a Pan radny Lewandowski co robi na spotkaniu, kandydował z osiedla młodych a nie z kraszewic. A tu pewnie wspiera Prezydenta :)
~ 29-06-2011 9:43
Dlaczego plac zabaw przy parafii ??? Za miejskie pieniądze ??? Ksiądz sam niech tam zainwestuje jak chce dzieci ściągnąć do kościoła. Plac zabaw lepiej przy szkole na terenie miejskim i w centrum dzielnicy !!!
~ 29-06-2011 12:47
Oczywiście jak chce stawiać plac zabaw przy parafii, to nie ma żadnych przeszkód, niech rozbije swoją "wielką, ale to bardzo wielką" świnkę. To nie tylko na plac zabaw by starczyło ale i na tor F1 :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group