Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Walczyli o złote pióro w gminnym dyktandzie

Czwartek, 21 lutego 2019, 17:03
Autor: red
Gmina Marcinowice: Walczyli o złote pióro w gminnym dyktandzie
Fot. UG Marcinowice
Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w Otwartym Gminnym Dyktandzie o Złote Pióro Wójta Gminy Marcinowice.

Wśród nich pojawili się mieszkańcy okolicznych gmin, sołtysi, radni, młodzież szkolna oraz proboszcz parafii w Strzelcach ks. Marcin Czchowski. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem opracowanym przez dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach Panią Joannę Mazankę. Jak przystało na gminne dyktando, tekst związany był z pięknymi okolicami gminy Marcinowice. Mitrężyć, rzężenie, pseudoturysta to tylko wybrane słowa, które sprawiły kłopoty nawet mistrzom ortografii.

Uczestników przywitał wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk. Prace oceniało jury składające się z Pań dyrektorek placówek oświatowych – Joanna Mazanka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Beata Golczewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinowicach i Iwona Ryżak – dyrektor Publicznego Przedszkola w Marcinowicach.

Zwycięzcą Gminnego Dyktanda o Złote Pióro Wójta Gminy Marcinowice został mieszkaniec Świdnicy, Pan Krzysztof Odachowski. Nagroda zostanie Panu Krzysztofowi wręczona uroczyście w piątek 22 lutego podczas IV Sesji Rady Gminy Marcinowice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group