Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Waldemar Skórski apeluje do przedstawicieli organizacji

Niedziela, 6 lutego 2011, 17:57
Aktualizacja: 18:15
Autor: red.
Świdnica: Waldemar Skórski apeluje do przedstawicieli organizacji
Zastępca Prezydenta, Waldemar Skórski.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnicki magistrat musi znać potrzeby stowarzyszeń – dzięki temu będzie mógł aplikować po fundusze na wyposażenie Centrum Organizacji Pozarządowych szykowanego przy ul. Długiej.

Okazuje się jednak, że członkowie wielu organizacji pozarządowych nie wypełnili ankiet. W związku z tym Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy, poprosił nas o opublikowanie apelu.

Oto jego treść:

Szanowni Państwo,
Prezesi i członkowie świdnickich organizacji pozarządowych.

4 stycznia 2011 roku poprosiliśmy Państwa, drogą listową i za pośrednictwem poczty elektronicznej, o wypełnienie przygotowanych przez Urząd Miejski ankiet. Dane, które pragnęliśmy uzyskać, są dla nas niezwykle ważne. Poza chęcią aktualizacji opisów organizacji pozarządowych na naszych stronach internetowych i usprawnienia kontaktów pomiędzy urzędem a organizacjami, informacje ankietowe miały spełnić głównie dwie funkcje:
- umożliwić przygotowanie wniosku do Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki” na umeblowanie i wyposażenie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej,
- zbudować właściwą strukturę organizacyjną Centrum.

Niestety, do dnia 5 lutego 2011 roku, mimo istnienia w Świdnicy prawie 100 stowarzyszeń i fundacji, otrzymaliśmy zaledwie 40 ankiet, z których nieliczne zawierają komplet niezbędnych danych.

Jest dla mnie jasne, że Państwo wykonujecie szereg niezwykle ważnych dla społeczności lokalnej działań i niekoniecznie w tych działaniach priorytetem jest wypełnianie urzędowych druczków, niemniej otrzymane przez nas, szczątkowe dane od niespełna połowy organizacji pozarządowych:
- stawiają pod znakiem zapytania pozyskanie środków Unii Europejskiej na umeblowanie i wyposażenie Centrum m.in. w niezbędny sprzęt komputerowy i teletechniczny,
- utrudnią sprawne zarządzanie obiektem.

Wobec tego jeszcze raz bardzo proszę, abyście Państwo przyjęli zaproszenie do szczegółowego wypełnienia ankiet.

Prośbę tę kieruję również do tych organizacji, które nie zamierzają w przyszłości funkcjonować w strukturze Centrum – ich głos jest niezbędny dla przygotowania właściwych analiz i części opisowej projektu.

Proszę o pobranie ankiety z adresu http://um.swidnica.pl/news.php?extend.2400 lub osobiste odebranie w Referacie Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego. Termin składania wypełnionych ankiet przedłużam do dnia 15 lutego 2011 roku.

Z poważaniem,
Waldemar Skórski
Zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group