Świdnica: Walka o baraż wciąż trwa !!!

Sobota, 24 kwietnia 2010, 21:02
Aktualizacja: 21:10
Autor: M.Rodziewicz
II liga piłki ręcznej mężczyzn wkracza w decydującą fazę. W 22. Kolejce ŚKPR na hali na Zawiszowie podejmował dziewiątą drużynę tabeli– Orlik Brzeg. Spotkanie nie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców mimo ,że po ewentualnej wygranej świdniczanie awansują na 2. miejsce dające udział w barażu o awans do I ligii. Różnicę między zespołami widać było na parkiecie. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 35 :28.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Prowadzenie więcej niż jedną bramka uzyskali goście w 6. minucie meczu, przy wyniku 2:4. Po upływie 4 kolejnych do remisu 5:5 doprowadził M. Piędziak. Do 24 minuty zawodnicy obu drużyn wymieniali się prowadzeniem, ale ostanie pięć minut pierwszej połowy to „koncert” świdnickiego zespołu, szczególnie jeśli chodzi o ofensywę. Bramki strzelał tylko ŚKPR, a przed zejściem na przerwę prowadził pięcioma bramkami 18:13. Od początku drugiej części gry przewaga gospodarzy rosła, a po bardzo efektownej bramce najskuteczniejszego w ekipie świdnickiej Marka Mrugasa wynosiła już 10 bramek. Przez resztę meczu zawodnicy Orlika próbowali się „odgryzać”. W międzyczasie trener Jacek Spiechowicz dał szanse występu drugiemu bramkarzowi Sebastianowi Gołębiewskiemu , który w 40 min. zastąpił tradycyjnie świetnie dysponowanego Michała Mączyńskiego W 53. minucie zredukowali przewagę nawet do pięciu trafień różnicy. Wszystko przez bardzo widoczny brak koncentracji i skuteczności w ataku ze strony ŚKPR-u. Po 30 bramce strzelonej przez , której strzelcem był Piotr Niciński trener Orlika Jerzy Rysiak poprosił o przerwę na żądanie , która niewiele zmieniła w grze jego zawodników. Świdniczanie utrzymali bezpieczna przewagę i wygrali pewnie różnicą siedmiu goli i na dzień dzisiejszy wyprzedają w walce o baraże Leszczyński Arot- Astromal.

ŚKPR: Młoczyński, Gołębiewski - Mrugas (6), Herudziński (5), Piędziak (5), Rogaczewski (4), Makowiejew (4), Juściński (3), Kaczmarczyk (2), P. Kijek (2), Przemysław Niciński (1), Węcek (1), Kuriata (1), D. Kijek (1)