Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wandale niszczą żarowski skatepark

Poniedziałek, 29 września 2014, 15:12
Aktualizacja: 15:17
Autor: red.
Żarów: Wandale niszczą żarowski skatepark
Fot. UM Żarów
W założeniu miał służyć amatorom deskorolek. I tak jest, bo w Żarowie nie brakuje miłośników sportów ekstremalnych, którzy mają wspólną pasję. Nie tak dawno, specjalnie dla nich powstał skatepark. Miejsce, gdzie mogą szlifować swoje sportowe talenty i trenować jazdę na "desce". – Ale ostatnio ciągle ktoś nam dewastuje plac. Jakaś grupa przychodzi na skatepark i niszczy nowe urządzenia. Wylewają tam olej silnikowy – mówią zbulwersowani użytkownicy żarowskiego skateparku.

W tym miejscu wybryki chuliganów nie są rzadkością. Wandale już wcześniej zaczęli dewastować plac tuż nieopodal żarowskiego skateparku. Najpierw dochodziło do zniszczenia ogrodzenia placu zabaw i kradzieży dwóch bramek. Teraz zniszczyli płytę oraz nowe urządzenia na skateparku. - Młodzi Żarowianie interweniowali u nas w tej sprawie. Wszystkie informacje przekazaliśmy już policji. Nie może dochodzić do takich przypadków i dewastacji miejsca, które powstało naszym wspólnym wysiłkiem i które służy młodym ludziom. Na nowe urządzenia został wylany olej silnikowy. A ten może być przyczyną naprawdę nieszczęśliwego wypadku. Takie sytuacje mogą skończyć się tragicznie. Dlatego w porozumieniu ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach uzgodniliśmy, że w tym miejscu już niebawem zostanie zainstalowana kamera. Będziemy monitorować ten teren - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Projekt żarowskiego skateparku był konsultowany z grupą młodzieży. To właśnie w porozumieniu z nimi powstał nowoczesny obiekt, na którym młodzi mogą ćwiczyć do woli. Na zniszczonych urządzeniach trudno jest jednak trenować. Dlatego młodzi Żarowianie sami zaangażowali się w naprawę zniszczonego sprzętu. I w wolnej chwili próbują usunąć ślady po wylanym oleju silnikowym. Gorzej będzie w przypadku betonowej płyty, na której usytuowany jest skatepark. Tam zniszczenia trudno będzie całkowicie wyeliminować.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group