Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Warsztat Terapii Zajęciowej już działa

Poniedziałek, 30 grudnia 2013, 12:22
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Strzegom: Warsztat Terapii Zajęciowej już działa
Fot. Starostwo Powiatowe
18 grudnia odbył się oficjalny odbiór prac adaptacyjnych oraz wyposażenia zakupionego w ramach tworzenia strzegomskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Uroczystość oficjalnego otwarcia warsztatu odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Od 20 grudnia br. warsztat rozpoczął swoją działalność dla 25 niepełnosprawnych uczestników.

W ramach odbioru komisja obejrzała stan wykonanych prac oraz przeprowadziła inwentaryzację zakupionego sprzętu, który wykorzystany zostanie w pracach z podopiecznymi. Warsztat powstał w miejscu, w którym zorganizowane kiedyś były warsztaty Centrum Kształcenia Zawodowego, które ze względu na nikłe zainteresowanie zostały stopniowo wygaszone. Początkowo chcieliśmy przekazać pomieszczenia po CKZ stowarzyszeniom. Jednak wysokie nakłady finansowe związane z remontem uniemożliwiły stowarzyszeniom przejęcie i zaadaptowanie obiektu – mówi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu. Wtedy wystąpiono do Burmistrza Strzegomia i Rady Miejskiej z propozycją przejęcie pomieszczeń na cele związane z prowadzeniem warsztatu terapii zajęciowej. Cieszymy się, że władze Gminy Strzegom pozytywnie odniosły się do pomysłu Powiatu Świdnickiego i szybko zareagowały na tę inicjatywę. Na lutowym posiedzeniu Zarząd Powiatu przesunął na ten cel kwotę 425 tys. złotych – dodaje Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Ostatecznie remont i adaptacja pomieszczeń zamknął się w kwocie 576.465,44 zł, z czego 349.956 zł. to środki z PFRON a 226.509,44 zł. wkład Gminy Strzegom. Koszt zakupu wyposażenia wyniósł 108.596,99 zł w czym udział środków PFRON stanowił kwotę 63.111,75 zł, natomiast Gminy Strzegom 45.485,24 zł. Na dalsze funkcjonowanie placówki środki pochodzić będą w większości, bo aż w 90 %, z budżetu PFRON, natomiast 10 % dołoży samorząd. Na terenie Powiatu Świdnickiego funkcjonować teraz będą trzy placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej. Po jednym przy Szkole Specjalnej w Świdnicy, w Mokrzeszowie oraz w Strzegomiu przy Szkole Specjalnej.

W odbiorze prac uczestniczyli: Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula, Dyrektor PCPR Beata Galewska, pracownik PCPR Lucyna Rogala oraz Lucyna Krzak z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu i Sabina Kubacka kierownik Warsztatu.

19 grudnia w budynku Starostwa Powiatowego nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na prowadzenie działalności strzegomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej pomiędzy Powiatem Świdnickim a Gminą Strzegom.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group