Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Warsztaty ceramiczne w MDK–u – powstały prezenty dla polskich dzieci na Litwie

Czwartek, 24 lutego 2011, 17:31
Aktualizacja: 17:32
Autor: red.
Świdnica: Warsztaty ceramiczne w MDK–u – powstały prezenty dla polskich dzieci na Litwie
Fot. MDK
Ferie zbliżają się ku końcowi, czas na pierwsze podsumowania. Zajęcia ceramiczne w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy (dział II na Osiedlu Młodych) miały charakter otwarty i trwały przez pierwszy tydzień zimowej przerwy w nauce.

Na zajęciach dzieci wykonywały prace projektowe malarskie i rysunkowe oraz ceramiczne formy przestrzenne postaci z bajek. Polskich bajek. Bo celami warsztatów było kształtowanie świadomości przynależności do Ojczyzny, zainteresowanie dzieci historią polskiego filmu animowanego oraz poznanie bajek bez przemocy, ale też rozwijanie potrzeby twórczego i aktywnego działania i myślenia w dniach wolnych od szkoły, podwyższanie zdolności manualnych dzieci oraz wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka.

- Postacie z bajek to pierwsi towarzysze życia dziecka od najmłodszych lat - tłumaczy Elżbieta Tarnowska, opiekunka warsztatów. - Każda bajka wzbogaca doświadczenia i wyobraźnię dziecka, ukazuje inne wzorce myślenia. Myślę, że przybliżanie dzieciom polskich bajek to pierwsze lekcje patriotyzmu, popularyzacja skarbów polskości np. polskiej wsi w „Kocie Filemonie” czy prastarego Krakowa w „Przygodach Baltazara Gąbki”.

Podczas pięciu warsztatowych dni okazało się, że codziennie uczestników jest więcej. W poniedziałek - 20 osób, we wtorek - 25, w środę - 25, a czwartek – 28. W piątek znów było 20 osób, ale to ze względu na poranny wyjazd dzieci do teatru.

Wszyscy uczestnicy wezmą udział w konkursie wewnętrznym na najciekawiej przedstawioną i rozpoznawalną postać z bajki. Najlepsze prace uczestniczyć będą w konkursie ogólnopolskim o tym samym tytule. Pozostałe zaś nagrodzone podarowane zostaną dzieciom polskim na Litwie. Cała akcja zakończy się uroczystym wernisażem w miesiącu marcu, podczas którego zorganizowana zostanie akcja zbiórki bajek polskich dla dzieci z Litwy.

Świdniczka odwiedziła zajęcia ceramiczne. Relacja: Ceramika i plastyka z postaciami z polskich bajek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group