Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Warsztaty florystyczne w SP6

Sobota, 21 grudnia 2013, 14:58
Aktualizacja: 14:59
Autor: red.
Świdnica: Warsztaty florystyczne w SP6
Fot. użyczone
Zapach drzewka świątecznego, szyszek, jabłek, cynamonu i bajecznie kolorowe ozdoby choinkowe – to wszystko zawitało do klasy IIIa w piątek, wraz z wizytą florystki, pani Kamili Kaczmarek, która przyniosła różne wspaniałości, służące do wyczarowania pięknej dekoracji na bożonarodzeniowy stół.

- Byliśmy zachwyceni wszystkimi świecidełkami i niecierpliwie chcieliśmy ozdabiać nimi nasz stroik. Niestety, jak się okazało, najpierw musieliśmy skonstruować z gałązek świerkowych stabilny, symetryczny podkład, stwierdzając przy okazji, że cięcie gałązek i usuwanie z nich igiełek wcale nie należą do prac, które dzieci lubią najbardziej. Na szczęście nasz gość udzielił nam kilku cennych rad i pokazał parę technicznych sztuczek (uchylając rąbka tajemnicy zawodowej), jak z powodzeniem przebrnąć przez pierwszy, niełatwy etap układania stroika. Uważne słuchanie i stosowanie się do wskazówek pani florystki opłaciło się - byliśmy dumni z naszych dzieł, gdyż udały się znakomicie. A teraz hulaj dusza…., a raczej wyobraźnia! Na naszych gałązkach pojawiły się w końcu naturalne, takie jak jabłuszka, orzechy, szyszki, suszone plasterki pomarańczy, ale także sztuczne, mieniące się złotem i srebrem ozdoby. Pojawił się także… problem. W jaki sposób umocować je na wiotkich gałązkach? I tym razem z pomocą przyszedł nasz ekspert. Pani Kamila pokazała nam zupełnie nieznane urządzenie o dziwnej nazwie – „pistolet do klejenia na gorąco”. W kilku zdaniach objaśniła jego działanie i hokus – pokus, nasze ozdoby zostały przyklejone do gałązek dokładnie w tym miejscu, które dla nich wybraliśmy. Teraz pozostało nam już tylko podziwianie naszych prac i oczywiście uporządkowanie sali, która za sprawą pani Kamili zamieniła się na jeden dzień w prawdziwą pracownię florystyczną.
Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że to był jeden z naszych najciekawiej spędzonych dni w szkole. Spotkanie z panią florystką pozwoliło nam poznać kilka najważniejszych zasad układania kompozycji z tworzywa przyrodniczego, ale przede wszystkim dostarczyło ogromną porcję radości i satysfakcji z pracy, której efekt przerósł nasze oczekiwania -
opowiada zadowolona IIIa.

(SP6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group