Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ważne, by wyjść z domu

Środa, 11 września 2013, 13:06
Aktualizacja: 13:09
Autor: red.
Żarów: Ważne, by wyjść z domu
Fot. UM Żarów
Śpiewają, haftują, pieką pyszne ciasta. Uczestniczą w sportowych zmaganiach, biorą udział w zajęciach komputerowych i językoznawczych i nigdy się nie nudzą. Żarowscy seniorzy wiedzą, jak spożytkować wolny czas i zawsze udowadniają, że drzemie w nich wielki potencjał. Kolejną okazją do zdobycia nowych doświadczeń będą dla nich spotkania z pasją, które organizuje żarowska biblioteka.

- Nasza placówka bierze udział w edukacyjno-animacyjnym projekcie dla seniorów, który realizowany jest przez fundację Orange, a współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W jego ramach odbędzie się dwanaście cotygodniowych spotkań online, w formie wideo konferencji. Tematyką spotkań będą zagadnienia związane z profilaktyką zdrowotną, ekonomią, kulturą, tradycjami, rozrywką, ekologią, finansami czy nowymi technologiami. Serdecznie zapraszamy seniorów z gminy Żarów na innowacyjne spotkania do żarowskiej biblioteki. Wykorzystajmy swój wolny czas kreatywnie i podzielmy się z innymi swoimi pasjami - mówi Stanisława Biernacka, dyrektor biblioteki w Żarowie.

Pierwsze spotkanie z seniorami zaplanowane zostało na czwartek, 12 września o godz. 11.00. Każde następne odbywać się będą w kolejne czwartki. Bohaterami pierwszego spotkania z pasjami będą Agnieszka i Marcin Kręgliccy, rodzeństwo kucharzy i restauratorów, którzy od wielu lat zaangażowani są w promocję idei świadomego odżywiania. Na spotkania z seniorami zapraszane będą również seniorzy znani z telewizji, którzy realizują swoje pasje i prowadzą aktywne życie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group