Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ważne uchwały i sprawozdania

Piątek, 2 czerwca 2017, 17:43
Aktualizacja: Sobota, 3 czerwca 2017, 10:45
Autor: red
Strzegom: Ważne uchwały i sprawozdania
Fot. UM Strzegom
W trakcie majowej sesji strzegomscy radni oprócz udzielenia absolutorium burmistrzowi Strzegomia, podjęli również wiele uchwał i przyjęli sprawozdania.

Radni podjęli uchwałę ws. nadania tytułu Honorowego Obywatela Strzegomia dla ks. kanonika Marka Żmudy, który od 1 marca 1997 r. pełni funkcję proboszcza parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel w Strzegomiu. Ks. Marek Żmuda cieszy się wielkim autorytetem, ma pod opieką ponad 7 tysięcy parafian. Jest bardzo lubiany i szanowany. Jest księdzem bardzo otwartym i służącym każdemu pomocą. Jego olbrzymia energia i dar jednoczenia ludzi w dobrej sprawie powoduje, że przyszłość parafii rysuje się we wspaniałych barwach.

Radni przegłosowali zmiany budżetu gminy na 2017 r., dopuścili również zapłatę podatków stanowiących dochody budżetu gminy instrumentem płatniczym, na którym jest przechowywany pieniądz elektroniczny. Podjęli ponadto uchwały ws.: określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, zatrudnionych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest gmina Strzegom; określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów i doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest gmina Strzegom; określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również tryb ich pobierania. W związku z tym, że w trzech sołectwach naszej gminy będzie miało miejsce scalanie gruntów, radni podjęli uchwałę ws. uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów położonych w obrębach wsi: Godzieszówek, Granica, Tomkowice.

Rada Miejska w Strzegomiu poparła i przyjęła tzw. "Kartę Samorządności", w której Związek Miast Polskich przypomina podstawowe zasady ustroju państwa polskiego i role samorządów w budowaniu porządku demokratycznego. Radni przyjęli także sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny w gminie Strzegom w 2016 roku, ocenę zasobów pomocy społecznej na 2016 rok dla gminy Strzegom oraz sprawozdanie z realizacji programu współpracy gminy Strzegom z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2016 rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group