Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1229
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wcale nie mniej interwencji

Niedziela, 18 września 2022, 11:06
Aktualizacja: 11:07
Autor: red
Świdnica: Wcale nie mniej interwencji
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 9 do 15 września 2022 roku.

09.09.2022r. godz.14.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszej kobiety przebywającej na przystanku komunikacji miejskiej w rejonie Placu Św.Małgorzaty. Kobieta nie widziała gdzie mieszka ani też jak się nazywa. Skierowani na miejsce strażnicy rozpoznali starsza panią, gdyż nie była to pierwsza taka sytuacja. Kobietę przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano rodzinie prosząc o wzmożony nadzór nad chora osobą.

10.09.2021r. godz.11.11 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który upadł przed budynkiem sądu w rejonie ulicy Łukowej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Poszkodowanym był bezdomny Janusz C. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec” w związku z podejrzeniem poważnego urazu głowy. Przypominamy, iż w takich sytuacjach zgłoszenie należy dokonać w pierwszej kolejności do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

10.09.2021r. godz.18.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania wódki przez dwóch mężczyzn w rejonie skweru przy ulicy Siostrzanej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ukarali obu miłośników mocnych trunków i wyjaśnili im, iż nie było to właściwe miejsce do degustacji alkoholu.

11.09.2022r. godz.9.28 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika stacji paliw przy ulicy Esperantystów dotyczące dwóch nietrzeźwych mężczyzn, śpiących przy myjni samochodowej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam doskonale znane osoby bezdomne, które zanieczyściły przyległy teren, używały słów wulgarnych a swym zachowaniem dopuściły się nieobyczajnego wybrykku. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

11.09.2022r. godz.18.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol w Zaułku Kupieckim. Skierowany patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna początkowo odmówił podania swoich danych personalnych. Ostatecznie interwencję zakończono ukaraniem miłośnika trunków dwoma mandatami – za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz za odmowę podania danych personalnych.

13.09.2022r. godz.20.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Westerplatte, który od dłuższego czasu nie widział swojego sąsiada a obecnie z mieszkania wydobywa się nieprzyjemny zapach. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Przy współudziale Policji i straży pożarnej dokonano kontroli mieszkania. Niestety w lokalu znaleziono zwłoki lokatora. Dalsze czynności przejęła Policja.

15.09.2022r. godz.7.51 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej na skwerze przy ulicy Szpitalnej. Niestety zgłaszający nie próbował ustalić przyczyny tej sytuacji. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że osoba ta prawdopodobnie złamała nogę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowaną do szpitala. Przypominamy, iż w takich sytuacjach zgłoszenie należy dokonać w pierwszej kolejności do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group