Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wędkarze świętowali

Środa, 18 września 2019, 11:56
Autor: red
Żarów: Wędkarze świętowali
Fot. UM Żarów
Wędkarstwo to nie tylko pasja, to także przyjemność obcowania z przyrodą i społeczna praca na rzecz ochrony środowiska i ekologii. Koło PZW Żarów w niedzielę, 15 września świętowało 40–lecie swojego funkcjonowania.

Jubileusz uczczono zawodami wędkarskimi, w których rywalizowało 5 drużyn: ze Strzegomia, PAFAL-u Świdnica, dwie drużyny seniorskie z koła Żarów i szkółka wędkarska „KROCZEK”. Podczas zawodów wiceprezes PZW Okręg Wałbrzych Henryk Pokrzywa wręczył odznaczenia żarowskim wędkarzom. „Brązową Odznakę PZW za zasługi dla wędkarstwa polskiego” otrzymali: Marek Solarz, Jarosław Sypułowicz i Łukasz Mazur. Dodatkowo z okazji jubileuszu „Medal za zasługi z rozwoju wędkarstwa” otrzymali: Leszek Pater, Zbigniew Karasiński, Jakub Rychlik, Józef Łapeta, Bogdan Moczulski. Również najmłodsi, Patrycja Kubicka, Fabian Łuczków i Kacper Kozłowski otrzymali swoje odznaczenia w postaci odznaki „Wzorowy Mały Wędkarz”. Życzenia i podziękowania za pracę na rzecz rozwoju i upowszechniania wędkarstwa dla zarządu i wszystkich członków żarowskiego koła złożył także burmistrz Leszek Michalak. Gratulacje i pamiątkowe tablice żarowskie koło otrzymało również od PZW Okręg Wałbrzych i od zaprzyjaźnionych kół.

– Z okazji 40-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koło w Żarowie składam na ręce całego Zarządu oraz członków Koła wyrazy uznania oraz serdeczne gratulacje. Jestem dumny, że stanowicie grono ludzi podtrzymujących tradycje wędkarstwa. Życzę radości z każdego dnia spędzonego na łowisku – gratulował burmistrz Leszek Michalak.

WYNIKI ZAWODÓW:

Kategoria drużynowa:

1 miejsce: Koło w Żarowie (Piotr Wszołek, Grzegorz Hałaczkiewicz, Piotr Kondratowicz)

2 miejsce: drużyna Aktywu Koło w Żarowie (Wiktor Siemiochin, Krzysztof Bazga, Krystian Dąbrowski)

3 miejsce: Koło Strzegom

4 miejsce: PAFAL Świdnica

5 miejsce: Szkółka „Kroczek”

Kategoria indywidualna:

1 miejsce: Piotr Wszołek z wynikiem 4,97kg (Żarów)

2 miejsce: Dariusz Grajczak z wynikiem 3,25kg (PAFAL Świdnica)

3 miejsce: Krzysztof Bazga z wynikiem 2,92kg (Żarów)

Największą rybę płoć 22,5cm złowił Wiktor Siemiochin z PZW Koło Żarów.

– Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w zawodach, a kolegom z zarządu koła Żarów za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów w tym dniu. Serdecznie dziękujemy koledze ze Świdnicy Andrzejowi Tarasiuk za sprawowanie funkcji sędziego głównego tych zawodów wraz z naszymi kolegami z koła Żarów. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Lokalnej Grupie Działania „Szlakiem Granitu” z Udanina za współfinansowanie poczęstunku dla zawodników i przybyłych gości, a także za ufundowanie nagród w postaci sprzętu wędkarskiego dla naszej szkółki wędkarskiej „KROCZEK”. Składam także podziękowania wszystkim kolegom wędkarzom, którzy przez 40 lat pracowali na rzecz wędkarstwa w naszej gminie. Mam nadzieję, że wielu obecnych kolegów nie będących już w zarządzie nadal będzie pomagało i służyło swoim głosem doradczym, tak jak to robią obecnie. Słowa podziękowania dla władz gminy Żarów, bo tylko dzięki dobrej współpracy udaje się wspólnie robić wiele akcji, które służą zarówno wędkarzom, jak i mieszkańcom naszej gminy – dziękował Grzegorz Osiecki wiceprezes PZW koło w Żarowie.

Wędkarze z Koła Wędkarskiego w Żarowie swoją pasję zaszczepiają młodemu pokoleniu. Utworzyli i prowadzą dziecięce kółko wędkarskie. Propagują aktywny wypoczynek nad wodą, organizują zawody i przekazują wiedzę o faunie i florze miejscowych rzek i zbiorników wodnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group