Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Weekend pełen atrakcji

Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 18:57
Aktualizacja: 19:01
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Weekend pełen atrakcji
Fot. UG Dobromierz
Sprzyjająca pogoda w dniach od 2 do 3 sierpnia w gminie Dobromierz przyczyniła się do licznego udziału naszych mieszkańców w dwóch festynach: w Bronowie i w Kłaczynie. Skorzystali oni z bogatej oferty atrakcji, która została zapewniona przez organizatorów imprez – Gminę Dobromierz i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Piknik rodzinny w Bronowie, jako pierwsza tego typu impreza w tej miejscowości, cieszył się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Od samego początku na terenie rekreacyjnym, przy wiejskiej świetlicy, najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji: gier, zabaw, czy popularnego malowania buzi. Następnie o godzinie 18.00 dla wszystkich uczestników festynu wystąpił zespół folklorystyczny ,,Czerwone Róże", z kolei zabawę taneczną poprowadził DJ Stanisław Jaworski. Sołectwo Bronów oraz mieszkańcy miejscowości zapewnili wszystki przybyłym gościom pyszne smakołyki: chleb ze smalcem i ogórkiem, ciasto oraz zimne i gorące napoje.

W niedzielę 3 sierpnia sołectwo Kłaczyna, przy pomocy Gminy Dobromierz i GOKSiR-u, zorganizowało festyn, który o godzinie 12:00 poprzedziła msza św. odpustowa w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła i św. Anny. W tym dniu został rozegrany finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Lata. W programie imprezy znalazło się także wiele innych atrakcji. Przybyłym gościom czas umilały występy zespołów folklorystycznych "Dobromierzanie" oraz "Czerwone Róże". Wystąpił również Jakub Wójcik, najmłodsi mieszkańcy, a także zespół taneczny "Metamorfoza", który zaprezentował swoje umiejętności taneczne, za co został nagrodzony gromkimi brawami. O rozrywkę dla dzieci zadbali instruktorzy w ramach bloku plastycznego oraz gier i zabaw. Dużą atrakcją była możliwość bezpłatnego skorzystania z dmuchanych zamków. Podobnie jak dzień wcześniej w Bronowie, również w Kłaczynie miała miejsce wieczorna zabawa taneczna, którą poprowadził zespół "Wójciki". Podczas trwania imprezy sołectwo oferowało degustację miejscowych wypieków oraz czynny był bufet "U Dobromira".

Obie imprezy cieszyły się wysoką frekwencją, co świadczy o chęci udziału naszych mieszkańców w tego typu wydarzeniach, które stanowią doskonałą okazję do zabawy i integracji lokalnej społeczności.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group