Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wernisaż w Zamku Książ

Czwartek, 28 lutego 2013, 11:16
Aktualizacja: 11:16
Autor: red.
Zamek Książ będzie gospodarzem wernisażu wystawy – autorstwa Patryka Nieczarowskiego. który odbędzie się w piątek 1 marca o godz. 17.00. Wystawa będzie prezentowana od 2 marca do 26 kwietnia.

Na wystawie prezentowane będą prace dwóch dyscyplin: malarstwa i płatnerstwa. Reprezentujące dwa okresy twórczej drogi artysty. Prace malarskie na papierze z lat 1999-2003 powstały w okresie studiów w pracowni rysunku i malarstwa prof. Leszka Mickosia. W zbiór wchodzą fragmenty dwóch cykli nazwanych roboczo "makabrazki" i "bestie",z których dominującym jest cykl "bestie"

Prace płatnerskie to egzemplarze hełmów wykonanych ze stali i miedzi, nakreślające obecny kierunek w twórczości artysty. W tym 5 hełmów portretowych stanowiących syntezę płatnerstwa i rzeźby. Hełmy te są autorską próbą wykorzystania funkcjonalnej formy hełmu jako medium dla ukazania portretu. Ciekawostkę będzie stanowić miedziany portret Anny Marii Jopek - wykonany przy współpracy z samą artystką.

Wystawę wzbogacą materiały i fotografie przybliżające techniki płatnerskie stosowane przez twórcę. W tym tzw. raising - sztukę formowania przestrzennych form z płaskiej blachy bez konieczności cięcia,spawania czy lutowania.
Wernisaż odbędzie się 1 marca o godz. 17.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group