Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Weź udział w największym turnieju piłkarskim w Polsce – zapisy już trwają!

Czwartek, 17 lutego 2011, 0:11
Aktualizacja: Czwartek, 17 lutego 2011, 23:36
Autor: MDvR
Polska: Weź udział w największym turnieju piłkarskim w Polsce – zapisy już trwają!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Startuje XI edycja Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Zwycięzcy potrenują w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata – Ajaxie Amsterdam.

Turniej rozpocznie się w połowie kwietnia. Najpierw rozgrywki wystartują na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw w lipcu i sierpniu wyjadą na obozy szkoleniowe, podczas których rywalizować będą o awans do finału.

Finał XI Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" zostanie rozegrany we wrześniu, a w październiku zwycięzcy wyjadą do Amsterdamu. Na miejscu nie tylko obejrzą mecz Ajaxu, ale także wezmą udział w zajęciach szkółki piłkarskiej, w której zaczynało wielu znakomitych piłkarzy.

Zapisy do udziału w turnieju już się rozpoczęły i będą trwać do końca marca. Drużyny liczące od 6 do 12 zawodniczek lub zawodników w wieku do 10 lat, mogą być zgłaszane przez trenerów i nauczycieli. Najłatwiej jest to zrobić poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.zpodworkanastadion.pl. Dodatkowe informacje udzielane są również pod numerami telefonów: 22 551 22 41 oraz 33 870 84 55.

W ubiegłym roku w całym kraju w turnieju wzięło udział 40 tysięcy dzieci. Nagrodą dla zwycięzców był wyjazd do Mediolanu, gdzie zwiedzili słynny stadion San Siro, na którym na co dzień grają Inter i Milan. W 2009 roku młodzi zawodnicy mogli podziwiać sławny Real Madryt na Santiago Bernabeu. Rok wcześniej dzieci zobaczyły reprezentację Anglii, grającą na legendarnym stadionie Wembley, a w 2007 r. nagrodą główną w turnieju była wizyta na Camp Nou i obserwowanie w akcji klubu FC Barcelona.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA, Grassroots oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group